Malayziya Turizm, san’at va madaniyat vaziri bilan uchrashuv to‘g‘risida
Tashrif bilan Malayziyada bo‘lib turgan O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Furqat Sidiqov 2022-yilning 29-mart kuni  Malayziya Turizm, san’at va madaniyat vaziri Nensi Shukri bilan uchrashdi.
O‘zbekiston Turizm va madaniy meros vazirligi bilan Malayziya Turizm, san’at va madaniyat vazirligi o‘rtasidagi hamkorlikni mustahkamlash yuzasidan fikr almashildi.
Sayyohlik mahsulotlari va xizmatlarini o‘zaro ommalashtirish, mehmonxona biznesi va turistik obyektlar menejmenti sohalarida qo‘shma loyihalarni amalga oshirish maqsadida ikki mamlakat sayyohlik kompaniyalari o‘rtasida to‘g‘ridan-to‘g‘ri aloqalarni yo‘lga qo‘yish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Musulmon turizmi standartlarini ishlab chiqish va “ziyorat turizmi” mahsulotlarini yaratish bo‘yicha tajriba almashish bo‘yicha kelishuvga erishildi.
Muzokaralarda tomonlarning YUNESKO va boshqa xalqaro tuzilmalar doirasidagi o‘zaro munosbatlarining ayrim masalalari ham muhokama qilindi.

О встрече с Министром туризма, искусства и культуры Малайзии
29 марта 2022 года заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистана Фуркат Сидиков, находящийся в Малайзии с визитом, встретился с Министром туризма, искусства и культуры Малайзии Ненси Шукри.
Состоялся обмен мнениями по укреплению сотрудничества между Министерством туризма и культурного наследия Узбекистана и Министерством туризма, искусства и культуры Малайзии.
Особое внимание уделено налаживанию прямых контактов между туркомпаниями двух стран с целью взаимной популяризации туристических продуктов и услуг, осуществления совместных проектов в сфере ведения гостиничного бизнеса и менеджмента туристических объектов.
Достигнута договоренность об организации обмена опытом в области развития стандартов мусульманского туризма и создания продуктов «зиёрат-туризма».
На переговорах также обсуждены отдельные вопросы взаимодействия сторон в рамках ЮНЕСКО и других международных структур.