TDT Oqsoqollar kengashi raisi bilan uchrashuv
O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirining o’rinbosari Vladimir Norov mamlakatimizga amaliy tashrif bilan kelgan Turkiy davlatlar tashkiloti (TDT) Oqsoqollar kengashi raisi, Turkiya Adolat va taraqqiyot partiyasi raisi o‘rinbosari Yildirim Binali bilan uchrashdi.
Suhbat avvalida Y.Binalini yangi lavozimga tayinlangani bilan tabriklab, V.Norov unga yuksak va mas’uliyatli lavozimda muvaffaqiyatlar tiladi. Joriy yilning 9-11-fevral kunlari Istanbulda bo‘lib o‘tgan Oqsoqollar kengashi yig‘ilishining samarali natijalarini qayd etildi.
Uchrashuvda O‘zbekiston va TDK o‘rtasidagi o‘zaro hamkorlikning dolzarb masalalari muhokama qilindi, turli darajadagi bo‘lajak qo‘shma tadbirlar jadvali ko‘rib chiqildi.

Встреча с председателем Совета старейшин (аксакалов) ОТГ
Заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистан Владимир Норов провел встречу с председателем Совета старейшин (аксакалов) Организации тюркских государств (ОТГ), заместителем председателя Партии справедливости и развития Турции Бинали Йилдиримом, прибывшим в нашу страну с рабочим визитом.
В начале беседы В.Норов поздравил Б.Йилдирима с назначением и пожелал успехов на высоком и ответственном посту, отметил плодотворные итоги заседания Совета старейшин ОТГ, состоявшегося 9-11 февраля текущего года в г.Стамбуле.
На встрече обсуждены актуальные вопросы взаимодействия Узбекистана с ОТГ, рассмотрен график предстоящих совместных мероприятий на различных уровнях.