Oʻzbek boksining yosh yulduzlari va mahoratli taekvondochilarimiz tantanali kutib olindi
Maʼlum qilganimizdek, bahor faslining ilk kunlarida oʻz yutuqlari bilan muxlislarimizga quvonch ulashgan boks boʻyicha oʻsmirlar va yoshlar terma jamoalarimiz, shuningdek, taekvondo boʻyicha kattalar jamoamiz bugun tong saharda Toshkentga qaytib kelishdi.
Qahramonlarimiz Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportida munosib kutib olindi. Tadbirda Shahrullo Mahmudov boshchiligidagi Sportni rivojlantirish vazirligi mutasaddilari, Milliy Olimpiya qoʻmitasi, Sport yakkakurashlari boʻyicha Respublika Oliy sport mahorati maktabi, Oʻzbekiston boks federatsiyasi va taekvondo assotsiatsiyasi xodimlari, Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi xizmatchilari hamda harbiy orkestr, sportchilarimizning yaqinlari, OAV vakillari ishtirok etishdi.
Katta tarkibdagi jamoalarimizning har biri alohida tantana bilan qarshi olindi. Tadbirda mutasaddilar sportchilarimizni qutlashar ekan, ular qayd etgan natija yosh avlodning sportga boʻlgan qiziqishini yanada orttirishga, mamlakatimizda sogʻlom turmush tarzi va ommaviy sport targʻibotining oshishida ulkan hissa qoʻshishini taʼkidlashdi.
Eslatib oʻtamiz, yosh bokschilarimiz 1-14-mart kunlari Iordaniyada oʻtgan oʻsmirlar va yoshlar oʻrtasidagi Osiyo chempionatida munosib ishtirok etishdi. Unda ringga koʻtarilgan 49 nafar bokschimizning 46 tasida shohsupaga koʻtarildi. Shubhasiz, bunday natija bilan ular umumjamoa hisobida birinchi oʻrinni egalladilar. Qolaversa, taekvondochilarimiz 4-14-mart kunlari Eronda oʻtgan 3 ta xalqaro musobaqada 7 ta oltin, 6 ta kumush va 11 ta bronza, jami 24 ta medalga sazovor boʻlishdi.

Спортивные звёзды Нового Узбекистана на Родине!
Как мы сообщали ранее, сегодня ранним утром в Ташкент вернулись юношеские и молодёжные сборные по боксу, а также представители таэквондо WТ, которые покорили пьедесталы на международной спортивной арене.
Отечественных атлетов достойно встретили в Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова. В мероприятии приняли участие представители Министерства развития спорта во главе с Шахрилло Махмудовым, сотрудники Национального Олимпийского комитета, Республиканской школы Высшего спортивного мастерства по спортивным единоборствам, Федерации бокса Узбекистана и Ассоциации таэквондо, сотрудники Министерства обороны Республики Узбекистан, военный оркестр, близкие и родные спортсменов, а также представители СМИ.
Каждая из сборных, покоривших сердца многомиллионной армии поклонников, была встречена с особым торжеством. Приветствуя наших спортсменов, ответственные лица отметили, что достигнутые ими результаты внесут огромный вклад в повышение интереса молодого поколения к спорту, пропаганду здорового образа жизни и массового спорта в стране.
Напомним, что отечественные боксёры достойно выступили на чемпионате Азии среди юниоров и молодёжи, который проходил в Иордании с 1 по 14 марта. В нём 46 из 49 мастеров кожаной перчатки завоевали медали различного достоинства. Бесспорно, такой результат позволил им занять первое место в общекомандном зачёте. Также отечественные таэквондисты удостоились: 7 золотых, 6 серебряных и 11 бронзовых медалей на 3-х международных соревнованиях, проходивших в Иране с 4 по 14 марта.
Национальный Олимпийский комитет ещё раз искренне поздравляет Федерацию бокса Узбекистана и Ассоциацию таэквондо WТ с достигнутыми результатами и желает дальнейшего успеха на пути поднятия на новый уровень имиджа нашей общей Родины под названием Узбекистан!