Taekvondochilarimiz xalqaro musobaqalarda ishtirok etish uchun Eronga jo‘nab ketishdi
Eronda taekvondo bo‘yicha xalqaro musobaqalar “seriyasi” boshlanmoqda. Ushbu turnirlarda ishtirok etadigan jamoamiz bugun tongda Eronga yo‘l oldi.
Ushbu mamlakatda 4-5 mart kunlari klublar o‘rtasidagi Osiyo chempionati, 6-9 mart oralig‘ida an’anaviy "Fajr Open", 10-14 mart kunlari Osiyo taekvondo federatsiyasi Prezidenti kubogi bo‘lib o‘tadi. Ushbu musobaqalarda o‘zbekistonlik quyidagi 19 nafar taekvondochi qatnashadi.
Tarkibda Tokio-2020 chempioni Ulug‘bek Rashitov, shuningdek, ko‘p karra JCh sovrindori Nikita Rafalovich, Olimpiada ishtirokchisi Svetlana Osipova kabi tajribali sportchilar qatori yosh umidli taekvondochilarimizni ham uchratish mumkinn. Eron safariga yo‘l olgan tarkibimiz quyidagicha:
Sportchilar:
Jahongir Xudoyberdiyev
Omonjon Otajonov
Doniyor Mahkamov
Otabek Turg‘anbekov
Niyaz Po‘latov
Ulug‘bek Rashitov
Sardor Toirov
Diyorbek Tuxliboyev
Najmiddin Qosimxojiyev
Jasur Jaysunov
Shuhrat Salayev
Nikita Rafalovich
Shohruh Rajabov
Dinora Muxtorova
Charos Qayumova
Ozoda Sobirjonova
Feruza Sadikova
Iroda Mirtojiyeva
Svetlana Osipova
Murabbiylar:
Pavel Xan
Vladimir Xan
Maksim Rafalovich
Aleksandr Kim
Pahlavon Sobirov
Jasur Boyqo‘ziyev
Stanislav Dogbayev (massajchi)
Dmitriy Kim (hakam)
Ma’sud Yunusov (shifokor)
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi jamoamizga bo‘lajak musobaqalarda muvaffaqiyatli ishtirok etishini tilab qoladi.

Наши таэквондисты отправились в Иран
В Иране стартует “серия” международных соревнований по таэквондо. Отечественная команда, которая будет участвовать в этих турнирах, отправилась в страну-хозяйку сегодня утром.
В этой стране с 4 по 5 марта пройдет чемпионат Азии среди клубов, с 6 по 9 марта-традиционный турнир "Fajr Open", с 10 по 14 марта-Кубок президента Азиатской федерации таэквондо. В этих состязаниях цвета Национального флага Узбекистана будут защищать 19 единоборцев.
Наряду с такими опытными спортсменами, как Олимпийский чемпион Токио-2020 Улугбек Рашитов, многократный призёр первенств планеты Никита Рафалович, участница главных стартов четырёхлетия Светлана Осипова, на ответственных стартах года будут выступать и молодые перспективные таэквондисты.
Спортсмены:
Джахонгир Худойбердиев
Омонжон Отажонов
Даониёр Махкамов
Отабек Турганбеков
Нияз Пулатов
Улугбек Рашитов
Сардор Таиров
Диёрбек Тухлибоев
Наджмиддин Касимходжиев
Джасур Джайсунов
Шухрат Салаев
Никита Рафалович
Шохрух Раджабов
Динора Мухторова
Чарос Каюмова
Озода Собиржонова
Феруза Садикова
Ираода Миртоджиева
Светлана Осипова
Тренеры:
Павел Хан
Владимир Хан
Максим Рафалович
Александр Ким
Пахлавон Собиров
Джасур Бойкузиев
Станислав Догбаев (массажист)
Дмитрий Ким (судья)
Масуд Юнусов (врач)
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана желает отечественной делегации успешного участия в предстоящих соревнованиях.