Turkiya Maorif jamg‘armasi rahbari bilan uchrashuv to’g’risida
O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari G‘ayrat Fozilov Turkiya "Maorif" jamg’armasi rahbari Birol Akgun bilan uchrashdi.
Suhbat chog‘ida ikki davlat rahbarlarining siyosiy irodasi tufayli O‘zbekiston-Turkiya munosabatlari barcha sohalarda jadal rivojlanayotgani ta’kidlandi.
Ta’lim sohasidagi hamkorlikni yanada faollashtirish imkoniyatlari ko‘rib chiqildi. Turkiya delegatsiyasining O‘zbekistonning tegishli vazirlik va idoralarida bo‘lajak uchrashuvlari o‘zaro tajriba almashish va kadrlar tayyorlash, o‘quv dasturlarini ishlab chiqish, ilg‘or ta’lim texnologiyalarini joriy etish bo‘yicha hamkorlikning aniq rejalarini belgilash imkonini berishiga ishonch bildirildi.

О встрече с главой Фонда просвещения Турции
Заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистан Гайрат Фозилов провел встречу с главой Фонда просвещения Турции Биролом Акгюном.
В ходе встречи отмечалось, что, благодаря политической воле лидеров двух государств, узбекско-турецкие отношения динамично развиваются во всех сферах.
Рассмотрены возможности для дальнейшей активизации сотрудничества в области образования. Высказана уверенность, что предстоящие встречи делегации Турции в профильных министерствах и ведомствах Узбекистана позволят обменяться опытом и обозначить конкретные планы по взаимодействию в сферах подготовки кадров, разработки учебных программ, внедрения передовых образовательных технологий.