2022-yil 24-26-mart kunlari Toshkent shahrida ilk marotaba Toshkent xalqaro investitsiya forumi bo‘lib o‘tadi (TXIF)
2022-yil 24-26-mart kunlari Toshkent shahrida ilk marotaba Toshkent xalqaro investitsiya forumi bo‘lib o‘tadi (TXIF).
TXIF – bu strategik tashabbuslarni amalga oshirishni muhokama qilish va xalqaro biznes xamjamiyatiga O‘zbekistonning investitsiyaviy imkoniyatlarini namoyish etish uchun yaratilayotgan yangi maydon.
Forum O‘zbekistonning jadal rivojlanayotgan bozoriga integratsiya jarayoniga qiziqish bildirgan yirik xorijiy investitsiyaviy, moliyaviy-iqtisodiy tashkilotlar va korxonalar rahbar va vakillarini jalb etishga qaratilgan.

24–26 марта 2022 года в г.Ташкенте состоится первый Ташкентский международный инвестиционный форум (ТМИФ)
ТМИФ – это новая площадка обсуждения и реализации стратегических инициатив, а также демонстрации инвестиционных возможностей Узбекистана международному бизнес-сообществу.
Форум нацелен на привлечение крупных зарубежных компаний, инвесторов и партнёров по развитию к расширению своей деятельности и реализации перспективных проектов,инициатив и программ в Узбекистане.