2022-01-22 | Jamiyat
Toshkent shahar IIBBda xizmat intizomini mustahkamlash va korrupsiyaga qarshi kurash masalalariga bag`ishlangan seminar bo`lib o`tdi.
Tadbirda Toshkent shahar IIBB markaziy apparati mas’ul xodimlari, poytaxtning barcha tumanlari IIO FMB va soha bo`linmalari, shuningdek Korrupsiyaga qarshi kurash agentligi vakillari qatnashdilar.
Аgentlikning mas’ul xodimlari “Korrupsiyasiz sohada” mavzusida bayonot bilan nutqga chiqib, korrupsiya kabi muammoga qarshi kurashish huquqni muhofaza qilish organlari va jamiyat oldida turuvchi mas’uliyatli vazifa ekanligini ta’kidladilar. Hukumat va manfaatdor tuzilmalar tomonidan amalga oshirilayotgan barcha choralar qayd etildi va bu ishlarni faollashtirish davr talabi ekanligi ta’kidlandi.
Korrupsiyaning psixologik jihatlariga bag`ishlangan mavzu bo`yicha Ma’naviyat-ma’rifat ishlari va kadrlar ta’minoti xizmati inspektor-psixologi katta leytenant Parviz Аmirov bayonot berdi.
Seminar davomida korrupsiyaga yo`l qo`ymaslikka yo`naltirilgan huquqiy tashviqot, profilaktik tadbirlar o`tkazish bo`yicha yaxshi natijalar ko`rsatgan bir qator soha bo`linmalari va xizmatlariga Korrupsiyaga qarshi kurash agentligi va Toshkent shahar IIBB tomonidan faxriy yorliqlar topshirildi.

Борьба с коррупцией – первостепенная и неотложная задача
В ГУВД г. Ташкента состоялся семинар, посвященный вопросам укрепления служебной дисциплины и борьбы с коррупцией. В мероприятии приняли участие ответственные сотрудники центрального аппарата ГУВД г. Ташкента, отраслевых подразделений и УКД ОВД всех районов столицы, а также представители Агентства по противодействию коррупции.
Ответственные сотрудники Агентства выступили с докладом на тему «В сфере без коррупции» и отметили, что борьба с таким социальным явлением, как коррупция, является ответственной и неотложной задачей, стоящей как перед правоохранительными органами, так и перед обществом в целом. Было подчеркнуто, что всю важность предпринимаемых правительством и заинтересованными структурами мер, при этом необходимость активизации данной работы является требованием времени.
С докладом, посвященный психологическим аспектам коррупции выступил старший инспектор-психолог Службы духовно-просветительской работы и кадрового обеспечения старший лейтенант Парвиз Амиров.
В ходе семинара ряд отраслевых подразделений и служб, показавшие хорошие результаты в деле правовой пропаганды, проведению профилактических мероприятий, направленных на недопущение коррупции были отмечены почетными грамотами Агентства по противодействию коррупции и ГУВД г. Ташкента.