Turkmaniston Tashqi ishlar vaziri bilan telefon orqali muloqot to'g'risida
2022-yil 10-yanvar kuni O'zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Turkmaniston Vazirlar Mahkamasi raisining o'rinbosari, Tashqi ishlar vaziri Rashid Meredov bilan telefon orqali muloqot qildi.
Suhbat chog'ida O'zbekiston-Turkmaniston strategik sherikligining hozirgi holati va aloqalarni har tomonlama rivojlantirish istiqbollari muhokama qilindi.
Ikki davlat rahbarlari o'rtasida ilgari erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish jarayoniga alohida e'tibor qaratildi.
Tez orada savdo-iqtisodiy sohadagi ikki tomonlama hamkorlikni yanada chuqurlashtirish masalalarini muhokama qilish maqsadida Turkmaniston Vazirlar Mahkamasi raisining o'rinbosari boshchiligidagi ushbu mamlakat hukumat delegatsiyasining O'zbekistonga tashrifi kutilmoqda. Tashrif doirasida turli sohalarda aniq loyihalar ijrosi ham ko'rib chiqiladi.

О телефонном разговоре с главой МИД Туркменистана
10 января 2022 года состоялся телефонный разговор Министра иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиза Камилов с заместителем Председателя Кабинета Министров, Министром иностранных дел Туркменистана Рашидом Мередовым.
В ходе беседы обсуждены текущее состояние и перспективы всестороннего развития узбекско-туркменского стратегического партнерства.
Особое внимание уделено ходу реализации договоренностей, достигнутых ранее между главами двух государств.
В ближайшее время ожидается визит правительственной делегации Туркменистана во главе с заместителем Председателя Кабинета Министров в Узбекистан для обсуждения вопросов дальнейшего углубления двустороннего взаимодействия в торгово-экономической сфере. Будет также рассмотрен ход реализации конкретных проектов в различных областях.