Fargʻona viloyatida bir vaqtning o'zida 8 ta IT maktablar oʻz faoliyatini boshladi
Fargʻona viloyatida 8 ta informatika va axborot texnologiyalariga ixtisoslashtirilgan maktablar faoliyatini boshladi. Ushbu maktablarning ochilish marosimi Dangʻara tumanidagi IT maktabdan bir vaqtning oʻzida onlayn shaklda tashkil etildi.
Dangʻara tumanidagi informatika va axborot texnologiyalariga ixtisoslashtirilgan maktabning ochilish marosimida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Fargʻona viloyati hududiy boshqarmasi, viloyat Xalq taʼlimi bo‘limi, tuman hokimligi rahbar va xodimlari, jamoatchilik vakillari, maktab oʻqituvchi va oʻquvchilari ishtirok etdilar.
Mazkur maktablarda informatika va robototexnika sinf xonalari tashkil etilgan. Ushbu maktablarda 475 nafar oʻquvchi 5-sinfga test asosida qabul qilindi.

В Ферганской области одновременно начали свою работу 8 специализированных IT-школ
В Ферганской области начали свою работу 8 специализированных школ с углубленным изучением информатики и информационных технологий. Открытие школ состоялось посредством онлайн-трансляции из IT-школы, расположенной в Дангаринском районе.
В церемонии открытия специализированной школы с углубленным изучением информатики и информационных технологий приняли участие руководители и сотрудники территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Ферганской области, областного подразделения народного образования, хокимията района, представители широкой общественности, преподаватели и ученики школ.
В данных школах были организованы аудитории информатики и робототехники. В данные школы на основе тестовых испытаний было принято на учебу в пятый класс 475 учеников.