O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti davlat tashrifi bilan Koreya Respublikasiga boradi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Koreya Respublikasi Prezidenti Mun Chje Inning taklifiga binoan 16-18-dekabr kunlari davlat tashrifi bilan Janubiy Koreyada bo‘ladi.
Tashrif dasturiga muvofiq, Seul shahrida bo‘lib o‘tadigan oliy darajadagi uchrashuv va muzokaralarda O‘zbekiston-Koreya do‘stlik va alohida strategik sheriklik munosabatlarini yanada mustahkamlash, ko‘p qirrali hamkorlikni kengaytirish yo‘llari ko‘rib chiqiladi.
Eng avvalo, “yashil” iqtisodiyot, raqamlashtirish, innovatsiyalar va yuqori texnologiyalar, ta’lim, sog‘liqni saqlash va boshqa ustuvor yo‘nalishlarda amaliy hamkorlik bo‘yicha dastur va loyihalarni ilgari surishga alohida e’tibor qaratiladi.
Shuningdek, Prezidentimiz Koreya Respublikasi Milliy Assambleyasi rahbariyati, ushbu mamlakatning eng yirik kompaniya va bank-moliya institutlari vakillari bilan uchrashadi.

President of Uzbekistan to visit the Republic of Korea
President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev will visit South Korea on December 16-18 at the invitation of the President of the Republic of Korea Moon-Jae-in.
Meetings and negotiations at the highest level will be held in Seoul, during which ways to further strengthen friendship and special strategic partnership, expansion of multifaceted cooperation between Uzbekistan and Korea will be considered.
The main attention will be paid to the promotion of practical interaction programs and projects, primarily in a green economy, digitalization, innovation and high technologies, education, healthcare and other priority areas.
The President of Uzbekistan will also meet with the leadership of the National Assembly of the Republic of Korea, representatives of major Korean companies and banking-financial institutions.