O‘zbekiston Respublikasining “2022-yil uchun O‘zbekiston Respublikasining Davlat budjeti to‘g‘risida”gi Qonuni hududlarda muhokama qilinmoqda
2021-11-12 | Siyosat
Avval habar berganimizdek, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti rahbarligi 2021-yil 1-noyabr kuni ““2022-yil uchun O‘zbekiston Respublikasining Davlat budjeti to‘g‘risida”gi Qonun loyihasi” muhokamasiga bag‘ishlab o‘tkazilgan yig‘ilishda Prezidentimiz tomonlaridan berilgan topshiriqlariga ijrosini ta'minlash maqsadida 2022-yil Davlat budjeti to‘g‘risidagi Qonun loyihasi Hududlarda, mahalliy kengashlar halq deputatlari, tadbirkorlar va fuqarolar ishtirokida muhokama qilinmoqda.
Muhokamalarda Moliya vaziri o‘rinbosarlari 2022-yil uchun budjet loyihasida soliq budjet siyosatidagi asosiy o‘zgarishlarni, mahalliy budjetlar mustaqilligini oshirish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlarni yig‘ilish ishtirokchilariga batafsil tushuntirib bermoqdalar. Jumladan bu kabi tadbirlar Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatida tashkil etildi. Xafta davomida respublikamizning qolgan hududlarida ham bu kabi seminarlar tashkil etilishi rejalashtirilgan.

Закон Республики Узбекистан “О Государственном бюджете Республики Узбекистан на 2022 год” обсуждается в регионах
Как ранее сообщалось, что для выполнения поручений, данных Президентом Республики Узбекистан на заседании, посвященном обсуждению 1 ноября 2021 года «Законопроекта о Государственном бюджете Республики Узбекистан на 2022 год», Бюджет на 2022 год обсуждается в регионах с участием местных советов, народных депутатов, предпринимателей и граждан.
В ходе обсуждений заместители министра финансов подробно разъясняют участникам совещания основные изменения фискальной бюджетной политики в проекте бюджета на 2022 год, проводимую работу по повышению самостоятельности местных бюджетов.
В частности, подобные мероприятия организованы в Кашкадарьинских и Сурхандарьинских областях. В течение недели подобные семинары планируется организовать и в остальных регионах нашей республики.