Toshkent axborot texnologiyalari universiteti faoliyati bilan litsey o‘quvchilari yaqindan tanishdi
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti faoliyati va o‘quv jarayoni bilan TATU Samarqand filiali qoshidagi Akademik litsey o‘qituvchilari hamda o‘quvchilari yaqindan tanishdi.
Uchrashuv davomida universitet bo‘ylab ekskursiya tashkil etilib, mehmonlar mavjud laboratoriya va o‘quv xonalari bilan tanishtirildi. Jumladan, TATU Media markazi faoliyatiga to‘xtalib, o‘quvchilar bilan universitet rektori o‘rtasida suhbat o‘tkazildi. Unda yoshlarni qiziqtirgan barcha savollarga javob berildi.
Shundan so‘ng, zamonaviy qurilmalar bilan jihozlangan televideniye studiyasi, unda tasvirga olish jarayoni, ovoz yozish, montaj ishlari hamda video-audio elektron darslarni tayyorlash va amaliyot xonalari bilan tanishdilar.

Учащиеся лицея ознакомились с деятельностью Ташкентского университета информационных технологий
Преподаватели и учащиеся академического лицея при Самаркандском филиале ТУИТ непосредственно ознакомились с деятельностью Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий.
В ходе встречи была организована экскурсия по университету, гости ознакомились с лабораторией и учебными аудиториями вуза. В частности, если говорить о медиа-центре при ТУИТ, состоялась беседа между ректором университета и учащимися. На ней были даны ответы на интересующие их вопросы.
После этого гости ознакомились с телевизионной студией, оснащенной современным оборудованием: с процессом съемки, звукозаписи, монтажными работами, подготовки видео- и электронных уроков, аудиториями для практических занятий.