O‘zbek va turkman xalqlarining do‘stligi tarannum etildi
Samarali muzokaralardan so‘ng, O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev nomidan Turkmaniston Prezidenti Gurbanguli Berdimuhamedov tashrifi sharafiga rasmiy qabul marosimi o‘tkazildi.
Marosimda ikki mamlakat rasmiy delegatsiyalari a’zolari, davlat va jamoat arboblari qatnashdi. Tadbirda mamlakatimizning turli hududlaridan kelgan turkman millatiga mansub yurtdoshlarimiz - mehnat faxriylari, fan va madaniyat namoyandalari, ijodkorlar, ta’lim va sog‘liqni saqlash sohalari vakillari ham ishtirok etdi.
Ular O‘zbekistonni rivojlantirish, birodar xalqlarimiz o‘rtasidagi ko‘p asrlik do‘stlik rishtalarini mustahkamlashga munosib hissasini qo‘shib kelmoqda, yuksak davlat mukofotlari bilan taqdirlangan. Davlat rahbarlari ular bilan birgalikda suratga tushib, samimiy suhbatlashdi. Milliy kuy-qo‘shiqlarda o‘zbek va turkman xalqlarining do‘stligi tarannum etildi.

Воплощение дружбы узбекского и туркменского народов
После плодотворных переговоров от имени Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева дан официальный прием в честь визита Президента Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедова.
В церемонии приняли участие члены делегаций двух стран, государственные и общественные деятели. Также присутствовали представители туркменской диаспоры Узбекистана, прибывшие из разных регионов нашей страны.
Среди них уважаемые старейшины, деятели науки и культуры, представители творческой интеллигенции, сферы образования и здравоохранения. Они вносят свой достойный вклад в развитие Узбекистана и укрепление многовековых уз дружбы между нашими братскими народами, многие из них удостоены высоких государственных наград. Состоялись совместное фотографирование и беседа в искренней обстановке. Прозвучали национальные песни и мелодии, воспевающие дружбу узбекского и туркменского народов.