2021-yil 28-sentabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Axborotlashtirish va telekommunikatsiyalar sohasida nazorat bo‘yicha davlat inspeksiyasi boshlig‘i rahbarligida “Kiberxavfsizlik markazi” DUK, Transport vazirligi, “Toshkent metropoliteni” unitar korxonasi mutasaddilari ishtirokida yig‘ilish o‘tkazildi.
Mazkur yig‘ilishda “Toshkent metropoliteni” unitar korxonasida axborot xavfsizligi va kiberxavfsizlikni ta’minlash, mazkur yo‘nalishda e’tibor qaratish zarur bo‘lgan jihatlar muhokama etildi.
Yig‘ilishda “Toshkent metropoliteni” UK mas’ul xodimlari axborot xavfsizligi hamda kiberxavfsizlik yo‘nalishida zarur tavsiyalar berildi.

Обсуждены вопросы обеспечения информационной безопасности с сотрудниками Министерства транспорта и Ташкентского метрополитена
28 сентября 2021 года состоялось совещание под председательством руководителя Государственной инспекции «Узкомназорат» при участии должностных лиц ГУП «Центр кибербезопасности», Министерство транспорта и унитарного предприятия «Ташкентский метрополитен».
На встрече стороны обсудили вопросы обеспечения информационной безопасности и кибербезопасности на УП «Ташкентский метрополитен», о необходимости обращения особого внимания в данном направлении.
В мероприятии ответственным сотрудникам УП «Ташкентский метрополитен» даны необходимые рекомендации в области информационной безопасности и кибербезопасности.