Markaziy Osiyo xalqaro institutida yig‘ilish
2021-yil 22-sentabr kuni Toshkent shahridagi Markaziy Osiyo xalqaro institutida O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov raisligida O‘zbekiston Respublikasining 2021-2022-yillarda Shanxay hamkorlik tashkilotiga raisligi ustuvor yo‘nalishlari va vazifalariga bag‘ishlangan ishchi yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda O‘zbekiston Tashqi ishlar vazirligi, ekspert-tahlil va ilmiy-akademik tashkilotlar rahbarlari va mas’ul xodimlari ishtirok etdi. Ta'kidlash joizki, O‘zbekistonning ShHTga raisligi davrida tashkilot faoliyatining turli sohalarida qator tadbirlar o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

2021-09-23 | Политика
22 сентября 2021 года в Международном институте Центральной Азии в г.Ташкенте под председательством Министра иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиза Камилова состоялось рабочее совещание, посвященное приоритетам и задачам председательства Республики Узбекистан в Шанхайской организации сотрудничества в 2021-2022 годах.
В мероприятии приняли участие руководители и ответственные сотрудники Министерства иностранных дел, экспертно-аналитических и научно-академических организаций Узбекистана. Следует отметить, что в период председательства Узбекистана в ШОС запланировано проведение ряда мероприятий в различных сферах деятельности Организации.