Vengriya Elchisi bilan uchrashuv
Ishonch yorliqlari nusxalarini qabul qilar ekan Vazir Elchini O‘zbekistonda faoliyat boshlagani bilan tabrikladi hamda unga yuqori va mas’uliyatli lavozimda muvaffaqiyatlar tiladi.
Suhbat chog‘ida so‘nggi yillarda ikki tomonlama munosabatlarning faollashuvi kuzatilayotganligi qayd etildi. Tomonlar muntazam muloqot va amaliy aloqalarni davom ettirish, jumladan, tashqi ishlar vazirliklari o‘rtasida siyosiy maslahatlashuvlar o‘tkazish, savdo-iqtisodiy va investitsiyaviy hamkorlikni jadallashtirishga tayyorligi ma’lum qilindi.
Shuningdek, mintaqaviy va xalqaro ahamiyatga molik masalalar muhokama qilindi. Vengriya tomoni O‘zbekistonga Afg‘onistondan vengriyalik va chet el fuqarolarini evakuatsiya qilishda ko‘rsatgan yordami uchun minnatdorlik bildirdi.

Встреча с Послом Венгрии
10 сентября 2021 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял вновь назначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Венгрии Дьюлу Ковача.
В ходе состоявшейся беседы отмечалось, что за последние годы наблюдается активизация двустороннего сотрудничества. Высказана обоюдная готовность продолжить регулярный диалог и практическое взаимодействие, в том числе, путем проведения политических консультаций между внешнеполитическими ведомствами двух стран, расширения торгово-экономических и инвестиционных связей.
Обсуждены также вопросы регионального и международного характера. Венгерская сторона выразила благодарность Узбекистану за оказанное содействие в организации эвакуации венгерских и других иностранных граждан из Афганистана.