Misr Elchisi bilan uchrashuv to‘g‘risida
2021-yilning 7-sentabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Furqat Sidiqov Misr Arab Respublikasining mamlakatimizdagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Amira Faxmiy bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Suhbat chog‘ida ko‘p qirrali O‘zbekiston-Misr hamkorligining dolzarb masalalari, shuningdek, xalqaro va mintaqaviy tuzilmalar doirasidagi o‘zaro munosabatlar muhokama qilindi.
Savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy, sayyohlik, ta’lim, madaniy-gumanitar va boshqa sohalarda qo‘shma loyihalarni amalga oshirish zarurligi ta’kidlandi.
Xususan, ikki mamlakat oliy o‘quv yurtlari o‘rtasidagi hamkorlikning holati va istiqbollari muhokama qilindi.

О встрече с Послом Египта
7 сентября 2021 года заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистан Фуркат Сидиков провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Арабской Республики Египет Амирой Фахми.
В ходе беседы обсуждены актуальные вопросы многопланового узбекско-египетского сотрудничества, а также взаимодействие в рамках международных и региональных структур. Стороны высказались за реализацию совместных проектов в торгово-экономической, инвестиционной, туристической, образовательной, культурно-гуманитарной и других областях.  В частности обсуждены текущее состояние и перспективы сотрудничества между высшими учебными заведениями двух стран.