Osiyo taraqqiyot banki vakillari bilan uchrashuv
Bosh vazir o‘rinbosari – Iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish vaziri Jamshid Qo‘chqorov Osiyo taraqqiyot bankining xususiy sektor va davlat xususiy sherikligi bo‘yicha vitse-prezidenti Ashok Lavasa bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda, shuningdek, Osiyo taraqqiyot bankining O‘zbekistondagi doimiy vakolatxonasi direktori Sindi Malvichini, direktor o‘rinbosari Enriko Pinali, bosh iqtisodchi Bekzod Jalilov hamda Iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish vazirining birinchi o‘rinbosari Ilhom Norqulov, Moliya vaziri o‘rinbosari Odilbek Isakov, Davlat xususiy sherikchilik rivojlantirish agentligi direktorining birinchi o‘rinbosari Zokir Bozorov ishtirok etdilar.
Uchrashuv davomida davlat xususiy sherikchilik rivojlantirish agentligi, bu borada O‘zbekiston va Osiyo taraqqiyot bankining bugungi kundagi va kelajakdagi hamkorligi, DXSh bo‘yicha amalga oshirilayotgan loyihalar haqidagi masalalar muhokama qilindi.
Bundan tashqari, tomonlar mamlakatda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar, xususan, davlat korxonalarida o‘tkazilayotgan islohotlar, davlat banklarini xususiylashtirish bo‘yicha bajarilayotgan ishlar yuzasidan fikr almashdilar.

6 сентября заместитель Премьер-министра - министр экономического развития и сокращения бедности Джамшид Кучкаров встретился с вице-президентом Азиатского банка развития по частному сектору и государственно-частному партнерству Ашоком Лавасой.
На встречи также приняли участие директор постоянного представительства АБР в Узбекистане Синди Мальвичини, заместитель директора Энрико Пинали и главный экономист Бекзод Джалилов, первый заместитель министра экономического развития и сокращения бедности Ильхом Норкулов, заместитель министра финансов Одилбек Исаков и первый заместитель директора Агентства по развитию государственно-частного партнерства Зокир Бозоров.
Стороны обсудили развитие ГЧП и реализуемые проекты, нынешнее и перспективное сотрудничество в этой сфере между Узбекистаном и банком.
Состоялся обмен мнениями о проводимых в стране масштабных реформах, в частности, на государственных предприятиях, и о приватизации государственных банков.
По итогам встречи стороны договорились о дальнейшем укреплении взаимодействия по вопросам повестки дня и планам на будущее.