2021-08-11 | Siyosat
2021-yilning 11-avgust kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Amerika Qo‘shma Shtatlarining Favqulodda va Muxtor Elchisi Deniel Rozenblyumni qabul qildi.
Suhbat chog‘ida O‘zbekiston-Amerika hamkorligining ayrim jihatlari va bo‘lajak qo‘shma tadbirlar jadvali ko‘rib chiqildi. Tomonlar, shuningdek, xalqaro va mintaqaviy siyosatning dolzarb masalalari yuzasidan fikr almashdilar.
Uchrashuvda AQSh Xalqaro taraqqiyot agentligining (USAID) O‘zbekistondagi missiyasi rahbari etib tayinlangan Mikela Meridit va AQSh Elchisining yangi o‘rinbosari Pol Polites ishtirok etdi.

11 августа 2021 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Соединенных Штатов Америки Дэниела Розенблюма.
В ходе беседы рассмотрены отдельные аспекты узбекско-американского сотрудничества и график предстоящих совместных мероприятий. Кроме того, стороны обменялись мнениями по актуальным вопросам международной и региональной политики.
На встрече также приняли участие вновь назначенные директор Миссии Агентства США по международному развитию (USAID) в Узбекистане Микела Мэридит и заместитель Посла США Пол Политес.