Mazkur sayt o‘zbek, rus va ingliz tillarida faoliyat yuritmoqda. Unda Byuro, uning tuzilmasi, rahbariyati, xizmatlar, mavjud ish o‘rinlar va tashkilot xodimlari haqida dolzarb ma’lumotlar joy olgan. Sayt orqali dunyoning 15 dan ziyod tillarda tarjima xizmatlari bo‘yicha murojaat qilish mumkin.
Eslatib o‘tamiz, Tarjimonlar byurosi 2020-yilda O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligining tuzilmaviy bo‘linmasi sifatida tashkil etilgan. Uning asosiy maqsadi – Tashqi ishlar vazirligi tizimida va boshqa tegishli muassasalar bilan birgalikda og‘zaki va yozma tarjimalar sohasida yagona tizimlashtirilgan faoliyatni olib borishdir.

Запущен официальный веб-сайт Бюро переводчиков при Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан - www.tarjimonmfa.uz
Данный сайт функционирует на узбекском, русском и английском языках. Здесь размещена актуальная информация о Бюро, его структуре, руководстве, оказываемых услугах, имеющихся вакансиях, команде Бюро. Через сайт также можно подать заявку на осуществление перевода на более чем 15 языков мира.
Напомним, Бюро переводчиков создано в 2020 г. в качестве структурного подразделения Министерства иностранных дел Республики Узбекистан. Его основная цель – осуществление единой структурированной деятельности в системе МИД и совместно с другими причастными ведомствами в сфере оказания услуг в области устного и письменного переводов.