O‘zbekiston Prezidenti Qozog‘istonning Birinchi Prezidenti bilan telefon orqali muloqot qildi
24-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Qozog‘iston Respublikasining Birinchi Prezidenti – Elboshi Nursulton Nazarboyevning telefon orqali muloqoti bo‘lib o‘tdi.
Suhbat avvalida Elboshi davlatimiz rahbarini tavallud kuni bilan samimiy tabriklab, birodar O‘zbekiston xalqiga tinchlik, farovonlik va ravnaq tiladi.
O‘zbekiston-Qozog‘iston strategik sheriklik va keng ko‘lamli hamkorlik munosabatlarini yanada rivojlantirishning dolzarb masalalari muhokama qilindi. Ustuvor yo‘nalishlarda qo‘shma loyiha va dasturlarning amalga oshirilishini davom ettirish muhim ekani ta’kidlandi.

The President of Uzbekistan holds a phone talk with the First President of Kazakhstan
On July 24, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev had a telephone conversation with the First President of the Republic of Kazakhstan – Elbasy Nursultan Nazarbayev.
Elbasy Nursultan Nazarbayev cordially congratulated President Shavkat Mirziyoyev on his birthday, sincerely wishing peace, prosperity and progress to the fraternal people of Uzbekistan.
The current issues of further development of Uzbekistan – Kazakhstan strategic partnership and full-scale cooperation were discussed. The importance of continuing the implementation of joint projects and programs in priority areas of interaction was noted.