O‘zbekiston Prezidenti Ozarbayjon Bosh vazirining o‘rinbosarini qabul qildi
Toshkent xalqaro konferensiyasi doirasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Ozarbayjon Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari Shaxin Mustafoyev bilan uchrashuv o‘tkazdi.
O‘zbekiston va Ozarbayjon o‘rtasidagi o‘zaro manfaatli hamkorlikni rivojlantirish, mamlakatlarimizning an’anaviy yaqin va do‘stona munosabatlarini yanada mustahkamlash masalalari muhokama qilindi.
Shaxin Mustafoyev davlatimiz rahbariga Ozarbayjon Prezidenti Ilhom Aliyevning samimiy salomi va eng ezgu tilaklarini yetkazdi.
Suhbat chog‘ida ikki tomonlama amaliy hamkorlikni kengaytirish, eng avvalo savdo, sanoat, qishloq xo‘jaligi, transport va logistiki loyihalarini ilgari surish hamda madaniy-gumanitar almashinuv dasturlarini amalga oshirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Bo‘lajak oliy darajadagi sammitga tayyorgarlik doirasida Hukumatlararo komissiya va Ishbilarmonlar kengashining navbatdagi yig‘ilishlarini o‘tkazish, birinchi Hududlararo forumni tashkil etish yuzasidan kelishuvga erishildi.

President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev met with Deputy Prime Minister of the Republic of Azerbaijan Shahin Mustafayev within the framework of Tashkent International Conference.
Issues of further development of Uzbekistan – Azerbaijan mutually beneficial cooperation, strengthening the traditionally close and friendly relations between the two countries were discussed.
Shahin Mustafayev conveyed the sincere greetings and best wishes of the President of Azerbaijan Ilham Aliyev to the President of Uzbekistan.
During the conversation, the main attention was paid to the issues of increasing practical cooperation, primarily on the promotion of projects in trade, industry, agriculture, transport and logistics, as well as the implementation of cultural-humanitarian exchange programs.
An agreement was reached to hold a regular meeting of the Intergovernmental Commission and the Business Council, as well as to organize the First Interregional Forum in preparation for the upcoming summit at the highest level.