O‘zbekiston Prezidenti Qirg‘iziston Vazirlar Mahkamasi raisining o‘rinbosarini qabul qildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Toshkentdagi xalqaro konferensiyada Qirg‘iziston delegatsiyasiga rahbarlik qilayotgan Qirg‘iz Respublikasi Vazirlar Mahkamasi raisining o‘rinbosari – iqtisodiyot va moliya vaziri Aqilbek Japarovni qabul qildi.
Ikki tomonlama va mintaqaviy hamkorlik masalalari yuzasidan fikr almashildi.
Aqilbek Japarov O‘zbekiston yetakchisiga Qirg‘iziston Prezidenti Sadir Japarovning salomi va eng ezgu tilaklarini yetkazdi.
Joriy yil mart oyida o‘tgan oliy darajadagi O‘zbekiston-Qirg‘iziston sammitida erishilgan kelishuvlar va qabul qilingan bitimlarni amalga oshirish masalalari muhokama qilindi.
Sanoat, energetika, qishloq xo‘jaligi, transport va logistika sohalaridagi ustuvor kooperatsiya loyihalarini tez fursatda amalga oshirish, qo‘shma investitsiya kompaniyasi faoliyatini tashkil etish muhim ekani ta’kidlandi.

Президент Узбекистана принял заместителя председателя Кабинета Министров Кыргызстана
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев принял заместителя председателя Кабинета Министров – министра экономики и финансов Кыргызской Республики Акылбека Жапарова, возглавляющего делегацию Кыргызстана на Международной конференции в Ташкенте.
Состоялся обмен мнениями по вопросам двусторонней повестки и регионального взаимодействия.
Акылбек Жапаров передал лидеру Узбекистана искренние приветствия и наилучшие пожелания Президента Кыргызстана Садыра Жапарова.
Были обсуждены вопросы практической реализации договоренностей и соглашений, принятых в ходе узбекско-кыргызского саммита на высшем уровне в марте этого года.
Подчеркнута важность скорейшего продвижения приоритетных проектов кооперации в сферах промышленности, энергетики, сельского хозяйства, транспорта и логистики, организации деятельности совместной инвестиционной компании.