Gulnora Raximova O‘zbekiston Respublikasi Moliya vaziri o‘rinbosari etib tayinlandi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 12-iyuldagi №PQ- 5181 sonli Qaroriga asosan Gulnora Xashimovna Raximova Moliya vaziri o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi.
Gulnora Raximova 1975-yilda Toshkent shahrida tug‘ilgan, millati o‘zbek. Ma’lumoti oliy, 1996-yilda Toshkent Davlat iqtisodiyot universitetini tamomlagan.
G.Raximova o‘z mehnat faoliyatini 1995-yilda O‘zbekiston Milliy Universiteti O‘quv bo‘limi I toifali muhandisi lavozimida boshlagan.
2002-2014-yillarda Mirzo O‘lug‘bek nomidagi O‘zbekiston Milliy universiteti Iqtisodiyot fakulьteti "Menedjment" kafedrasi katta o‘qituvchisi va "Mintaqaviy iqtisodiyot va menedjment" kafedrasi stajyor-tadqiqotchi izlanuvchisi, katta ilmiy xodimi sifatida faoliyat yuritgan.
2014-2017-yy. O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi moliya organlari hamda byudjet tashkilotlarining moliya-hisob bo‘linmalari xodimlarini tayyorlash va qayta tayyorlash O‘quv markazi "Davlat byudjetining g‘azna ijrosi" kafedrasi katta o‘qituvchisi, 2017-2019-yillarda kafedra mudiri bo‘lib ishlagan.
2019-2020-yy. O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi g‘aznachiligi Davlat xaridlarini boshqarish va monitoring boshqarmasi boshlig‘i, keyinchalik O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi g‘aznachiligi Davlat xaridlari departamenti direktori sifatida faoliyat yuritgan.
Tayinlovga qadar, Gulnora Raximova O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi G‘aznachiligi boshlig‘i o‘rinbosari - Davlat xaridlari departamenti direktori bo‘lgan.

Гулнора Рахимова назначена заместителем министра финансов Республики Узбекистан
В соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан № ПП-5181 от 12 июля 2021 года Гулнора Хашимовна Рахимова назначена Заместителем министра финансов.
Гулнора Рахимова родилась в 1975 году в Ташкенте, по национальности узбечка. Образование высшее, в 1996 году окончила Ташкентский Государственный Экономический Университет.
Трудовую деятельность Г. Рахимова начала в 1995 году инженером I категории Учебного факультета Национального университета Узбекистана.
С 2002 по 2014 год работала старшим преподавателем кафедры менеджмента экономического факультета Национального университета Узбекистана имени Мирзо Улугбека и научным сотрудником, старшим научным исследователем кафедры региональной экономики и управления.
В 2014-2017 гг. осуществляла трудовую деятельность в качестве старшего преподавателя кафедры «Казначейского исполнения государственного бюджета» Учебного Центра по подготовке и переподготовке работников финансовых органов и финансово-учётных подразделений бюджетных организаций при Министерстве финансов Республики Узбекистан, в 2017-2019 годах руководителем кафедры.
В 2019-2020 гг. работала начальником Управления по управлению и мониторингу государственных закупок Казначейства Министерства финансов Республики Узбекистан, а затем директором Департамента государственных закупок Казначейства Министерства финансов Республики Узбекистан.
До своего назначения Гулнора Рахимова была заместителем начальника казначейства - директором Департамента государственных закупок Министерства финансов Республики Узбекистан.