AKT vazirligi Ishchi guruhi “O‘zbektelekom” AK Andijon filialining Andijon shahar telekommunikatsiyalar bog‘lamasi faoliyati bilan tanishdi
2021-06-19 | Texnologiyalar
O‘zbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sh. Sodiqov rahbarligidagi Ishchi guruh Andijon viloyatida xizmat safarida bo‘ldi.
Xizmat safari davomida Ishchi guruh “O‘zbektelekom” AK Andijon filialining Andijon shahar telekommunikatsiyalar bog‘lamasida bo‘ldi.
Andijon shahar aholisi 500 ming nafarni tashkil qilib, hozirda aholi xonadonlari va tashkilotlarda 55 mingga yaqin telefon ishlab turibdi. Aholiga sifatli telekommunikatsiya xizmatlarini ko‘rsatish uchun shahar telekommunikatsiyalar bog‘lamasi binosining birinchi qavatida zamonaviy Savdo va xizmat ko‘rsatish ofislari tashkil qilingan. Bu yerda mijozlar uchun barcha sharoitlar yaratilgan. Xizmat ko‘rsatish ofislarida internet, uy telefoniga ulanish, «UzMobile» sim-kartalarini olish mumkin.
AKT vaziri Sh. Sodiqov ofis xodimlari bilan suhbatlashdi. Muammolari va rejalari bilan qiziqdi.
– Avvalo, xizmat ko‘rsatuvchi xodimlar uchun barcha ish sharoitlari qulay bo‘lishi kerak, – dedi AKT vaziri Sh. Sodiqov xodimlar bilan muloqot davomida. – Xodim esa bilimli, o‘z kasbining ustasi bo‘lishi shart. Mijozlarni ko‘ngliga yo‘l topa olish ham bilimni talab qiladi. Shuning uchun doimo o‘z ustlaringizda ishlashlaringiz, o‘qib-izlanishlaringiz kerak bo‘ladi.
Bog‘lamaning ikkinchi qavatida xizmat xonalari zamonaviy ta’mirlanib, xodimlar uchun qator qulayliklar yaratilgan. Shundan so‘ng Ishchi guruh a’zolari barcha talablarga javob beradigan avtomat telefon stansiyalarini ko‘zdan kechirishdi.

Рабочая группа Министерства ИКТ ознакомилась с деятельностью Андижанского городского телекоммуникационного узла Андижанского филиала АК «O‘zbektelekom»
2021-06-19 | Технологии
Рабочая группа Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан под руководством Министра ИКТ Ш. Садикова побывала с рабочей поездкой в Андижанской области.
В ходе поездки Рабочая группа посетила Андижанский городской телекоммуникационный узел Андижанского филиала АК « O‘zbektelekom».
Население города Андижан составляет 500 тысяч человек. В жилых домах и организациях города действует порядка 55 тысяч телефонов. С целью оказания населению качественных телекоммуникационных услуг на первом этаже здания городского телекоммуникационного узла был организован современный офис продаж и обслуживания, где оказываются услуги подключения к Интернету и телефону, а также есть возможность приобрести сим-карты UzMobile.
Министр ИКТ Ш. Садиков побеседовал с сотрудниками офиса, поинтересовался их проблемами и дальнейшими планами.
— В первую очередь, должны быть созданы все необходимые условия для работников офиса, — отметил Министр ИКТ Ш. Садиков. — В свою очередь, это также требует от работников быть мастером в своем деле, обладать необходимыми знаниями, в том числе в вопросе подхода к клиенту, понимания его нужд и потребностей. Поэтому необходимо постоянно работать над собой, получать знания.
На втором этаже здания также был произведен ремонт, и созданы все условия для работников. После этого члены Рабочей группы ознакомились с работой современных автоматизированных телефонных станций.