2021-06-10 | Texnologiyalar
Elektron tizimlarni yaratish, fuqarolarga qulay jihatdan moslashtirish borasida hamkor tashkilot va idoralarning ham yordami juda muhim o'rin tutadi. Albatta har bir vazifani o'z sohasining mutaxassislari bajargani kelgusida mukammal tizim yaratilishini ta'minlaydi.
Toshkent shahridagi INHA universiteti va O'zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Yo'l harakati xavfsizligi Bosh boshqarmasi rahbarlari O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi, qonunlari hamda xalqaro huquqning umume'tirof etilgan me'yor va tamoyillariga tayangan holda normativ-huquqiy hujjatlarga asoslanib Memorandum imzoladilar.
Kelgusida maqsad va vazifalarning izchil amalga oshirilishini ta'minlash yo'nalishidagi hamkorlikni qo'llab-quvvatlash va rivojlantirish, yo'l harakati xavfsizligini ta'minlash, xodimlarning bilim va ko'nikmalarini, malakalarini oshirib borish, kadrlarning zamonaviy talablar asosida kasbiy ko'nikmalari va layoqatlarini rivojlantirib borish tizimining muhimligi hisobga olindi.

Важное сотрудничество
Помощь партнерских организаций и агентств играет важную роль во внедрении электронных систем для создания наибольших удобств гражданам. И тот факт, что каждая задача должна выполняться специалистами своей области, гарантирует создание отличной системы в будущем.
Университет Инха в Ташкенте и Главное управление безопасности дорожного движения Министерства внутренних дел Республики Узбекистан подписали Меморандум на основе нормативно-правовых актов, основанных на Конституции, законах Республики Узбекистан, а также общепринятых нормативно-правовых актов.
Была учтена важность системы поддержки и развития сотрудничества в направлении обеспечения последовательной реализации целей и задач в будущем, обеспечения безопасности дорожного движения, повышения знаний и навыков и квалификации сотрудников, развития профессиональных навыков и умений на основе современных требований к кадрам.