Yevropa tashqi harakatlar xizmati boshqaruvchi direktori o‘rinbosari bilan uchrashuv to‘g‘risida
2021-yil 1-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari G‘ayrat Fazilov Yevropa tashqi harakatlar xizmati boshqaruvchi direktori o‘rinbosari Lyuk Devin bilan videokonferensiya shaklida muzokaralar o‘tkazdi.
Suhbat davomida O‘zbekiston va Yevropa Ittifoqi o‘rtasidagi hamkorlikning muhim jihatlari muhokama qilindi.
O‘zbekiston va YI o‘rtasidagi kengaytirilgan sherikchilik va hamkorlik to‘g‘risidagi kelishuv loyihasi bo‘yicha muzokaralar jarayoni bilan bog‘liq masalalarga alohida e’tibor qaratildi.
Bo‘lajak qo‘shma tadbirlar jadvali va kun tartibi hamda investitsion loyihalarni amalga oshirish yuzasidan fikr almashildi.

О встрече с заместителем управляющего директора Европейской службы внешних действий
1 июня 2021 года заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистан Гайрат Фазилов провел переговоры в формате видеоконференции с заместителем управляющего директора Европейской службы внешних действий Люком Девином.
В ходе беседы обсуждены актуальные аспекты взаимодействия между Узбекистаном и Европейским Союзом.
Отдельное внимание было уделено вопросам, связанным с переговорным процессом по проекту Соглашения о расширенном партнерстве и сотрудничестве между Узбекистаном и ЕС.
Состоялся обмен мнениями по графику и повестке дня предстоящих мероприятий, а также реализации совместных инвестиционных проектов.