Moliya vazirligi tomonidan byudjet tashkilotlarida ishlovchi ishchi xodimlarning birinchi darajali to‘lovlari o‘z vaqtida amalga oshirilib kelinmoqda
2021-05-12 | Iqtisodiyot
O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi G‘aznachiligi byudjet tashkilotlarida ishlovchi hodimlarga ish haqi to‘lovlarini o‘z vaqtida to‘lash bo‘yicha zaruriy ishlar amalga oshirmoqda.
Ushbu muhim vazifalar ijrosini to‘laqonli ta'minlash maqsadida, G‘aznachilik bilan byudjet tashkilotlari o‘rtasida onlayn ravishda ma'lumotlar almashinuvi tizimli yo‘lga qo‘yilgan. Joriy yilning 07 may kuniga G‘aznachilik tomonidan byudjet tashkilotlarida ishlovchi ishchi hodimlarning byudjet mablag‘lari hisobidan aprel oyi ikkinchi yarmi uchun jami 2 693,9- mlrd. so‘mlik (96 foiz) ish haqi va unga tenglashtirilgan to‘lovlar to‘lab berildi. Moliya vazirligi G‘aznachiligi va uning hududiy bo‘linmalarida byudjet tashkilotlari tomonidan ish haqi va unga tenglashtirilgan to‘lovlar uchun yakuniy hisob-kitoblar bo‘yicha taqdim etilgan so‘rovnomalarga asosan to‘lab berilishi ta'minlanmoqda.

The Ministry of Finance continues making timely payments to employees of budget organizations
The Treasury of the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan is carrying out the necessary work on timely payment of wages to employees of budget organizations.
In order to fully ensure the implementation of these important tasks, a systematic exchange of information has been established online between the Treasury and budget organizations. In particular, as of May 7 of this year, the Treasury paid 2 693,9 billion soums (96%) of wages and equivalent payments from the budget in the second half of April. In the Treasury of the Ministry of Finance and its territorial divisions, the payment of labor by budget organizations is provided on the basis of questionnaires submitted according to the final calculations for wages and equivalent payments.