Moliya vazirligi tomonidan byudjet tashkilotlarida ishlovchi ishchi xodimlarning birinchi darajali to‘lovlari o‘z vaqtida amalga oshirilib kelinmoqda
2021-05-12 | Iqtisodiyot
O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi G‘aznachiligi byudjet tashkilotlarida ishlovchi hodimlarga ish haqi to‘lovlarini o‘z vaqtida to‘lash bo‘yicha zaruriy ishlar amalga oshirmoqda.
Ushbu muhim vazifalar ijrosini to‘laqonli ta'minlash maqsadida, G‘aznachilik bilan byudjet tashkilotlari o‘rtasida onlayn ravishda ma'lumotlar almashinuvi tizimli yo‘lga qo‘yilgan. Joriy yilning 07 may kuniga G‘aznachilik tomonidan byudjet tashkilotlarida ishlovchi ishchi hodimlarning byudjet mablag‘lari hisobidan aprel oyi ikkinchi yarmi uchun jami 2 693,9- mlrd. so‘mlik (96 foiz) ish haqi va unga tenglashtirilgan to‘lovlar to‘lab berildi. Moliya vazirligi G‘aznachiligi va uning hududiy bo‘linmalarida byudjet tashkilotlari tomonidan ish haqi va unga tenglashtirilgan to‘lovlar uchun yakuniy hisob-kitoblar bo‘yicha taqdim etilgan so‘rovnomalarga asosan to‘lab berilishi ta'minlanmoqda.

Министерством финансов своевременно осуществляются первичные выплаты работникам бюджетных организаций
2021-05-12 | Экономика
Казначейством Министерства финансов Республики Узбекистан проводится необходимая работа по своевременной выплате заработной платы работникам бюджетных организаций.
В целях полноценного обеспечения выполнения этих важных задач между казначейством и бюджетными организациями в режиме онлайн налажен системный обмен информацией. В частности, по состоянию на 7 мая текущего года, Казначейством, из бюджета во 2 половину апреля было выплачено 2 693,9 млрд. сумов (96%) заработной платы и приравненных к ней выплат. В казначействе Министерства финансов и его территориальных подразделениях обеспечивается оплата труда бюджетными организациями на основе анкет, представленных по окончательным расчетам за заработную плату и приравненные к ней выплаты.