O‘zbekiston Prezidenti Pokiston Bosh vaziri bilan onlayn-uchrashuv o‘tkazadi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Pokiston Islom Respublikasi Bosh vaziri Imron Xon 14-aprel kuni videoanjuman shaklida uchrashuv o‘tkazadilar.
Tadbir kun tartibidan ikki tomonlama amaliy sheriklik va mintaqaviy hamkorlikning dolzarb masalalari o‘rin olgan.
Asosiy e’tibor Transafg‘on temir yo‘lini qurish loyihasini birgalikda ilgari surish, o‘zaro savdo hajmini oshirish, ikki mamlakatning yetakchi korxona va kompaniyalari o‘rtasidagi kooperatsiyani kengaytirish, aviaqatnovlarni tiklash, hududlararo aloqalar va madaniy-gumanitar almashinuvlarni rivojlantirishga qaratiladi.
O‘zbekiston va Pokiston yetakchilari xalqaro tashkilotlar doirasidagi hamkorlik masalalari yuzasidan ham fikr almashib, bo‘lajak tadbirlar rejasini ko‘rib chiqadilar.
Sammit yakunida siyosiy, savdo-iqtisodiy, transport-kommunikatsiya va ta’lim sohalariga oid qator qo‘shma hujjatlar imzolanishi rejalashtirilgan.

President Shavkat Mirziyoyev and Prime Minister of Pakistan to hold Online Summit
The summit of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev and the Prime Minister of the Islamic Republic of Pakistan Imran Khan will take place on April 14, via videoconference.
The agenda of the event includes the current issues of bilateral practical partnership and regional interaction.
The main attention will be paid to the joint promotion of the project for the construction of the Trans-Afghan railway, increasing the trade turnover, enhancing cooperation between leading enterprises and companies of the two countries, resuming air traffic, developing interregional contacts, cultural and humanitarian exchanges.
The leaders of Uzbekistan and Pakistan will also exchange views on cooperation within the framework of international organizations, and consider the schedule of the upcoming events.
Following the summit, it is planned to sign joint documents in the political, trade-economic, transport-communication and educational spheres.