Yoshlar bilan ochiq muloqot bo'lib o'tdi
Bugungi kunda yoshlarga yaratilib berilayotgan imkoniyatlar bilan chuqurroq tanishtirish, ularning qobiliyatlarini yuzaga chiqarish, muammolarini o'rganish va hayotda munosib o'rin egallashiga ko'maklashish maqsadida respublikamiz bo‘ylab yoshlar bilan uchrashuvlar o‘tkazilmoqda.
Joriy yilning 29- mart kuni Qoraqalpog‘iston Respublikasi Amudaryo  tumanida To‘rtko‘l, Ellikqal’a, Amudaryo, Xo‘jayli, Taxiatosh tumanlari va Nukus shahri yoshlari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Mazkur uchrashuvda  Qoraqalpog'iston Respublikasi Vazirlar Kengashi Raisi Q. Sariev, O‘zbekiston Respublikаsi Dаvlаt stаtistikа qo‘mitаsi Rаisining o'rinbosari M. Ziyadullayev, O'zbekiston Respublikasi Qishloq xo'jaligi vazirining o'rinbosari A. To'rayev, O'zbekiston Respublikasi Markaziy bank raisining o'rinbosari A. Kamalov, O'zbekiston yoshlar ishlari agentligi va boshqa vazirlik va idoralar vakillari ishtirok etishdi.
Uchrashuvda yoshlarga oid davlat siyosatini amalga oshirishda yosh kadrlarning o‘rni va salohiyati xususida batafsil to‘xtalib o‘tildi. Shuningdek, yosh xodimlarning kasbiy ko‘nikmasini oshirish, hayot va faoliyatda badiiy adabiyot, sport, ilmiy izlanish va tadqiqot ishlarining ahamiyati bo‘yicha so‘z yuritildi. Barcha sohalarda innovatsion texnologiyalarni joriy etishda yoshlarning faol bo‘lishi alohida ta’kidlandi.
Ochiq muloqot yakunida yoshlarning muammolari, tashabbus va takliflari tinglandi. Bildirilgan muammo va tavsiyalar manzilli o‘rganildi va ijobiy yechim topish bo'yicha mas'ullarga tegishli topshiriqlar berildi.

Проведен открытый диалог с молодежью
В настоящее время по всей республике проводятся встречи с молодежью с целью выявления способностей молодежи, изучения их проблем, более глубокого ознакомления с создаваемыми возможностями и содействия молодежи занять достойное место в жизни.
29 марта текущего года в Амударьинском районе Республики Каракалпакстан состоялась встреча с молодежью Турткульского, Элликкалинского, Амударьинского, Ходжейлийского, Тахиаташского районов и города Нукус.
Во встрече приняли участие Председатель Совета Министров Республики Каракалпакстан К. Сариев, заместитель председателя Государственного комитета Республики Узбекистан по статистике М. Зиядуллаев, заместитель министра сельского хозяйства Республики Узбекистан А. Тураев, заместитель председателя Центрального банка Республики Узбекистан А. Камалов, представители Агентства по делам молодежи и других министерств и ведомств.
На встрече были подробно рассмотрены роль и потенциал молодых кадров в реализации государственной молодежной политики. Речь шла также о повышении профессионального мастерства молодых сотрудников, о значении художественной литературы, спорта, научно-исследовательской работы и деятельности в жизни молодежи. Особо отмечена активная роль молодежи во внедрении инновационных технологий во всех сферах.
В завершение открытого диалога были заслушаны проблемы, инициативы и предложения молодежи. Были изучены проблемы и рекомендации, ответственным лицам даны соответствующие поручения по поиску положительного решения.