Yoshlar bilan ochiq muloqot bo'lib o'tdi
Bugungi kunda yoshlarga yaratilib berilayotgan imkoniyatlar bilan chuqurroq tanishtirish, ularning qobiliyatlarini yuzaga chiqarish, muammolarini o'rganish va hayotda munosib o'rin egallashiga ko'maklashish maqsadida respublikamiz bo‘ylab yoshlar bilan uchrashuvlar o‘tkazilmoqda.
Joriy yilning 29- mart kuni Qoraqalpog‘iston Respublikasi Amudaryo  tumanida To‘rtko‘l, Ellikqal’a, Amudaryo, Xo‘jayli, Taxiatosh tumanlari va Nukus shahri yoshlari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Mazkur uchrashuvda  Qoraqalpog'iston Respublikasi Vazirlar Kengashi Raisi Q. Sariev, O‘zbekiston Respublikаsi Dаvlаt stаtistikа qo‘mitаsi Rаisining o'rinbosari M. Ziyadullayev, O'zbekiston Respublikasi Qishloq xo'jaligi vazirining o'rinbosari A. To'rayev, O'zbekiston Respublikasi Markaziy bank raisining o'rinbosari A. Kamalov, O'zbekiston yoshlar ishlari agentligi va boshqa vazirlik va idoralar vakillari ishtirok etishdi.
Uchrashuvda yoshlarga oid davlat siyosatini amalga oshirishda yosh kadrlarning o‘rni va salohiyati xususida batafsil to‘xtalib o‘tildi. Shuningdek, yosh xodimlarning kasbiy ko‘nikmasini oshirish, hayot va faoliyatda badiiy adabiyot, sport, ilmiy izlanish va tadqiqot ishlarining ahamiyati bo‘yicha so‘z yuritildi. Barcha sohalarda innovatsion texnologiyalarni joriy etishda yoshlarning faol bo‘lishi alohida ta’kidlandi.
Ochiq muloqot yakunida yoshlarning muammolari, tashabbus va takliflari tinglandi. Bildirilgan muammo va tavsiyalar manzilli o‘rganildi va ijobiy yechim topish bo'yicha mas'ullarga tegishli topshiriqlar berildi.

An open dialogue with youth was held
At present, meetings with young people are held throughout the republic in order to identify the abilities of young people, study their problems, get a deeper acquaintance with the opportunities created and help young people take their rightful place in life.
On March 29 of this year, in the AmuDarya region of the Republic of Karakalpakstan, a meeting was held with the youth of the Turtkul, Ellikkala, AmuDarya, Khodjeili, Takhiatash regions and the city of Nukus.
The meeting was attended by Chairman of the Council of Ministers of the Republic of Karakalpakstan K. Sariev, Deputy Chairman of the State Committee of the Republic of Uzbekistan on Statistics M. Ziyadullaev, Deputy Minister of Agriculture of the Republic of Uzbekistan A. Turaev, Deputy Chairman of the Central Bank of the Republic of Uzbekistan A. Kamalov, representatives of the Agency for Youth Affairs and other ministries and departments.
At the meeting, the role and potential of young personnel in the implementation of state youth policy were discussed in detail. It was also about improving the professional skills of young employees, about the importance of fiction, sports, research work and activities in the life of young people. The active role of youth in the implementation of innovative technologies in all spheres was especially noted.
At the end of the open dialogue, problems, initiatives and proposals of young people were heard. Problems and recommendations were studied, responsible persons were given appropriate instructions to find a positive solution.