Prezident bayram saylida ishtirok etdi
Prezident Shavkat Mirziyoyev Navro‘zga bag‘ishlangan tantanali marosimdan so‘ng, bayram saylida ishtirok etdi. Sayilga kelgan odamlar bilan suhbatlashib, ularni tabrikladi.
Nuroniylar Allohdan bayram qutlug‘ kelib, hosillar mo‘l, rizqu nasibamiz ko‘p bo‘lishini, yanagi Navro‘zlarga tinchlik-forovonlikda yetkazishini so‘rab duolar qildi.
Davlatimiz rahbari milliy madaniyat markazlari, folklor-enografik jamoalar chiqishlarini kuzatdi. Yosh ijrochilarga doim o‘qish va izlanishda bo‘lish kerakligini ta’kidlab, ijodiy muvaffaqiyatlar tiladi.
Navro‘z sayillari Qoraqalpog‘iston Respublikasi va viloyatlarda, qishloq va mahallalarda davom etmoqda.

Президент принял участие в праздничном сайиле
Президент Шавкат Мирзиёев после торжественного мероприятия в честь Навруза принял участие в народных гуляниях. Глава государства побеседовал с пришедшими на сайиль, поздравил их с праздником.
В своих молитвах-дуа представители старшего поколения попросили у Всевышнего ниспослать обильные урожаи, достаток и изобилие нашему народу, пожелали, чтобы и в следующий раз посчастливилось встретить Навруз в мире и благополучии.
Глава государства просмотрел выступления коллективов национальных культурных центров, фольклорно-этнографических ансамблей. Посоветовал молодым исполнителям всегда учиться новому и пожелал успехов их творчеству.
Народные гуляния в связи с празднованием Навруза продолжаются в Республике Каракалпакстан и областях, в селах и махаллях.