Turkiya Tashqi ishlar vazirining O‘zbekistonga bo‘lajak tashrifi to‘g‘risida
2021-yilning 6 – 9-mart kunlari Turkiya Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Mevlut Chavusho‘g‘lu boshchiligidagi delegatsiyasi O‘zbekistonga tashrif buyuradi.
Turkiya delegatsiyasi O‘zbekiston va Turkiya tashqi ishlar vazirlari raisligida Strategiyani rejalashtirish guruhining ikkinchi yig‘ilishida ishtirok etadi.
Shuningdek, tashrif dasturidan Xiva va Buxoro shaharlarini ziyorat qilish, Turkiyaning Samarqand shahridagi Bosh konsulxonasining ochilish marosimida ishtirok etish, boshqa vazirlik va idoralarida uchrashuv hamda muzokaralar olib borish o‘rin olgan.

О предстоящем визите в Узбекистан Министра иностранных дел Турции
6-9 марта 2021 года Узбекистан посетит делегация Турецкой Республики во главе с Министром иностранных дел Мевлютом Чавушоглу.
Турецкая делегация примет участие во втором заседании Группы по планированию совместной стратегии под председательством глав внешнеполитических ведомств Узбекистана и Турции.
В программе визита также предусматривается посещение городов Хивы и Бухары, участие в церемонии открытия Генерального консульства Турции в г.Самарканде, встречи и переговоры в других республиканских министерствах и ведомствах.