O‘zbekiston Tashqi ishlar vazirining Rossiyaga bo‘lajak amaliy tashrifi to‘g‘risida
2021-yilning 1-2-mart kunlari O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Rossiya Federatsiyasiga amaliy tashrif bilan boradi.
Muzokaralar chog‘ida siyosiy-diplomatik, savdo-iqtisodiy, madaniy-gumanitar va boshqa sohalardagi O‘zbekiston – Rossiya munosabatlarining hozirgi holati va rivojlanish istiqbollari, shuningdek, xalqaro hamda mintaqaviy tashkilotlar doirasidagi o‘zaro hamkorlik masalalari muhokama qilinadi.
Tomonlar joriy yilda o‘tkazilishi rejalashtirilgan oliy va yuqori darajadagi qo‘shma tadbirlar jadvalini ham ko‘rib chiqadilar.

О предстоящем визите главы МИД Узбекистана в Россию
1-2 марта 2021 года состоится рабочий визит Министра иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиза Камилова в Российскую Федерацию.
В ходе предстоящих переговоров намечается обсуждение состояния и перспектив дальнейшего развития узбекско-российских отношений в политико-дипломатической, торгово-экономической, культурно-гуманитарной и других сферах, а также вопросов взаимодействия в рамках международных и региональных организаций.
Стороны также рассмотрят график запланированных на текущий год совместных мероприятий на высшем и высоком уровнях.