O‘zbekiston Tashqi ishlar vazirining Qirg‘izistonga bo‘lajak amaliy tashrifi to‘g‘risida
2021-yilning 27-fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Qirg‘iz Respublikasiga amaliy tashrif bilan boradi.
Uchrashuv va muzokaralar chog‘ida O‘zbekiston – Qirg‘iziston munosabatlarining asosiy jihatlari, siyosiy-diplomatik, chegara, savdo-iqtisodiy, transport, madaniy-gumanitar va boshqa sohalardagi ikki tomonlama hamkorlikni kengaytirish hamda chuqurlashtirish istiqbollari muhokama qilinadi.
Markaziy Osiyo davlatlari o‘rtasidagi hamkorlikning ijobiy sur’atlarini yanada jadallashtirish, mintaqaviy va mintaqalararo darajalarda infratuzilmaviy hamda transport-kommunikatsiya loyihalarini amalga oshirish yuzasidan fikr almashiniladi.

О предстоящем рабочем визите главы МИД Узбекистана в Кыргызстан
27 февраля 2021 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов посетит Кыргызскую Республику с рабочим визитом.
В ходе предстоящих встреч и переговоров запланировано обсуждение ключевых аспектов узбекско-кыргызских отношений, перспектив расширения и углубления двустороннего сотрудничества в политико-дипломатической, пограничной, торгово-экономической, транспортной,  культурно-гуманитарной и других сферах.
Состоится обмен мнениями по дальнейшему наращиванию позитивной динамики сотрудничества между странами Центральной Азии, реализации новых инфраструктурных и транспортно-коммуникационных проектов регионального и межрегионального масштабов.