Afgʻoniston Tashqi ishlar vaziri bilan uchrashuv toʻgʻrisida
2021-yilning 23-fevral kuni Qobul shahriga amaliy tashrifi doirasida Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Afgʻoniston Islom Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Hanif Atmar bilan uchrashdi.
Uchrashuvda Oʻzbekiston-Afgʻoniston konstruktiv hamkorligining dolzarb masalalari, jumladan, siyosat, xavfsizlik, savdo, investitsiya va boshqa sohalardagi oʻzaro munosabatlar muhokama qilindi.
Afgʻoniston tomoni mamlakat rahbariyatining Afgʻonistondagi tinchlik jarayoni va uning iqtisodiy tiklanishiga koʻmaklashish boʻyicha Oʻzbekistonning izchil saʼy-harakatlarini qoʻllab-quvvatlashini tasdiqladi.
Muloqotda tomonlar xalqaro va mintaqaviy kun tartibining boshqa masalalari boʻyicha ham fikr almashdi.
Afgʻoniston tomoni joriy yil Toshkent shahrida boʻlib oʻtadigan “Markaziy va Janubiy Osiyo: mintaqaviy bogʻliqlik. Tahdidlar va imkoniyatlar” mavzusidagi xalqaro konferensiyaga taklif qilindi.

О встрече с Министром иностранных дел Афганистана
23 февраля 2021 года в рамках рабочего визита в г.Кабул Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов провел встречу с Министром иностранных дел Исламской Республики Афганистан Ханифом Атмаром.
На встрече обсуждены актуальные вопросы узбекско-афганского конструктивного сотрудничества, включая взаимодействие в сферах политики, безопасности, торговли, инвестиций и другие.
Афганская сторона подтвердила неизменную поддержку руководством страны последовательных усилий Узбекистана по содействию мирному процессу в Афганистане, его экономическому восстановлению.
На встрече стороны также обменялись мнениями по другим вопросам международной и региональной повестки.
Афганские партнеры приглашены на Международную конференцию высокого уровня «Центральная и Южная Азия: региональная взаимосвязанность. Вызовы и возможности», которая состоится в этом году в г.Ташкенте.