Oʻzbekiston Tashqi ishlar vazirining Afgʻonistonga bo‘lajak amaliy tashrifi toʻgʻrisida
2021-yilning 23-fevral kuni Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Afgʻoniston Islom Respublikasiga amaliy tashrif bilan boradi.
Boʻlajak uchrashuvlar va muzokaralar chog‘ida Oʻzbekiston-Afgʻoniston munosabatlarining hozirgi holati va kelgusida rivojlanish istiqbollarini muhokama qilish rejalashtirilgan.
Mintaqalararo savdo aylanmasini oshirish, Markaziy va Janubiy Osiyoni bogʻlaydigan qoʻshma transport-kommunikatsiya loyihalarini amalga oshirishning yangi imkoniyatlari boʻyicha fikr almashiladi.

О предстоящем рабочем визите главы МИД Узбекистана в Афганистан
23 февраля 2021 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов посетит Исламскую Республику Афганистан с рабочим визитом.
В ходе предстоящих встреч и переговоров запланировано обсуждение нынешнего состояния и перспектив дальнейшего развития узбекско-афганских отношений в различных сферах.
Состоится обмен мнениями о новых возможностях для увеличения межрегионального товарооборота, по подготовке и реализации совместных транспортно-коммуникационных проектов, связывающих Центральную и Южную Азию.