Davlatimiz rahbari Namangan shahridagi 26-Mehribonlik uyida bo‘ldi. Sharoitlarni ko‘zdan kechirib, bu yerda tarbiyalanayotgan bolalar bilan suhbatlashdi.
- Sizlar hammalaring mening farzandlarimsizlar. Hayot juda murakkab. Shuni bilinglarki, bugun og‘ir kunlar bo‘lsayam, Alloh taoloning yorug‘ kunlari bor. Sizlarning qiynalishlaring, oilani eslashlaring, orzu-umidlaring ortida Xudoning marhamati, ertangi quvonch bor. Bu dunyoda kim baxtli bo‘lishini kelajak ko‘rsatadi. Sizlarning baxtli bo‘lishingiz uchun hayotlaringizga doimiy asos yaratishni o‘ylayapmiz. Bir martalik emas, qonun jihatidan. Bu yerni tamomlagandan keyin uy bilan ta’minlanib, farovon yashashingizni qonun bilan himoyaga olamiz. Tinchlik-osoyishtalikda sizlarning baxtingizni ko‘rish nasib etsin, - dedi Shavkat Mirziyoyev.
Prezident «Saxovat» uyini ham borib ko‘rdi. Uning binosi 1982-yilda qurilgan.
- Menga O‘zbekistonning har bir fuqarosi birdek qadrli. Bugun juda og‘ir kun bo‘ldi, ko‘p masalalarni muhokama qildik. Samolyotga o‘tirib, qaytish oldidan ko‘nglimdan sizlar o‘tdingiz. Shu muammoni hal qilmasdan ketamanmi, deb o‘yladim. Menga "Saxovat" uylariga ehtiyoji bo‘lgan nuroniylardan juda ko‘p xatlar keladi. Shularni inobatga olib, ijtimoiy himoyani kuchaytiramiz. 4 oy ichida Namangan shahrida "Saxovat" uyi uchun yangi bino qurib beriladi. Sizlar munosib sharoitlarda yashaysiz,  davolanasiz. Sizlarga sog‘liq va uzoq umr tilayman, - dedi davlatimiz rahbari.

President visits a Mercy House
The President visited Mercy House No. 26 in Namangan. After reviewing the conditions, he talked with the children.
“You are all my children. Life is difficult, but know that after difficult days, the Almighty sends bright days. For the trials that have befallen you, your longing for your family, Allah will reward you with his mercy, the joy of tomorrow. Only the future will show who will be happy in this world. We are thinking about creating a solid foundation for your happy life. Not by one-time decisions, but by legislation. As soon as you leave this house, we will provide you with housing and protect your right to a prosperous life by law. I wish you happiness, live in peace and tranquility”, Shavkat Mirziyoyev said.
The President also visited the Sakhovat Boarding House, which was built in 1982.
“Every citizen of Uzbekistan is dear to me. Today was a very difficult day, we discussed a lot of issues. Before getting on the plane, I realized that I can’t go back without meeting you and solving your problem. I receive a lot of letters from elderly people in need of Sakhovat houses. Taking this into account, we will strengthen social protection. A new building for the Sakhovat house will be built in Namangan within 4 months. You will live and be treated in decent conditions. I wish you good health and long life”, the Head of the state said.