Davlatimiz rahbari Namangan shahridagi 26-Mehribonlik uyida bo‘ldi. Sharoitlarni ko‘zdan kechirib, bu yerda tarbiyalanayotgan bolalar bilan suhbatlashdi.
- Sizlar hammalaring mening farzandlarimsizlar. Hayot juda murakkab. Shuni bilinglarki, bugun og‘ir kunlar bo‘lsayam, Alloh taoloning yorug‘ kunlari bor. Sizlarning qiynalishlaring, oilani eslashlaring, orzu-umidlaring ortida Xudoning marhamati, ertangi quvonch bor. Bu dunyoda kim baxtli bo‘lishini kelajak ko‘rsatadi. Sizlarning baxtli bo‘lishingiz uchun hayotlaringizga doimiy asos yaratishni o‘ylayapmiz. Bir martalik emas, qonun jihatidan. Bu yerni tamomlagandan keyin uy bilan ta’minlanib, farovon yashashingizni qonun bilan himoyaga olamiz. Tinchlik-osoyishtalikda sizlarning baxtingizni ko‘rish nasib etsin, - dedi Shavkat Mirziyoyev.
Prezident «Saxovat» uyini ham borib ko‘rdi. Uning binosi 1982-yilda qurilgan.
- Menga O‘zbekistonning har bir fuqarosi birdek qadrli. Bugun juda og‘ir kun bo‘ldi, ko‘p masalalarni muhokama qildik. Samolyotga o‘tirib, qaytish oldidan ko‘nglimdan sizlar o‘tdingiz. Shu muammoni hal qilmasdan ketamanmi, deb o‘yladim. Menga "Saxovat" uylariga ehtiyoji bo‘lgan nuroniylardan juda ko‘p xatlar keladi. Shularni inobatga olib, ijtimoiy himoyani kuchaytiramiz. 4 oy ichida Namangan shahrida "Saxovat" uyi uchun yangi bino qurib beriladi. Sizlar munosib sharoitlarda yashaysiz,  davolanasiz. Sizlarga sog‘liq va uzoq umr tilayman, - dedi davlatimiz rahbari.

Президент навестил воспитанников Дома милосердия
Глава государства посетил Дом милосердия №26 в городе Намангане. Ознакомившись с условиями, он побеседовал с воспитанниками.
- Все вы - мои дети. Жизнь сложна, но знайте, что следом за трудными днями Всевышний посылает и светлые дни. За выпавшие вам испытания, вашу тоску по семье Аллах воздаст вам своей милостью, радостью завтрашнего дня. Только будущее покажет, кто будет счастливым в этом мире. Мы думаем о создании прочного фундамента для вашей счастливой жизни. Не разовыми решениями, а законодательно. Как только вы покинете этот дом, мы предоставим вам жилье и законом защитим ваше право на благополучную жизнь. Желаю вам обрести счастье, жить в мире и спокойствии, - сказал Шавкат Мирзиёев.
Президент также посетил дом-интернат "Саховат", здание которого было построено еще в 1982 году.
- Мне дорог каждый гражданин Узбекистана. Сегодня был очень тяжелый день, мы обсудили много вопросов. До того, как сесть в самолет, я понял, что не могу вернуться, не встретившись с вами и не решив вашу проблему. Мне поступает очень много писем от престарелых, нуждающихся в домах "Саховат". С учетом этого мы усилим социальную защиту. В течение 4 месяцев в городе Намангане будет построено новое здание для дома «Саховат". Вы будете жить и лечиться в достойных условиях. Желаю вам здоровья и долгой жизни, - отметил глава государства.