Qozog‘iston Prezidenti bilan uchrashuv
2021-yil 18-fevral kuni Nur-Sulton shahriga amaliy tashrif bilan kelgan O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Qasim-Jomart Toqayev tomonidan qabul qilindi.
Vazir O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Qasim-Jomart Toqayevga yo‘llagan maktubini topshirdi.
Uchrashuv chog‘ida O‘zbekiston-Qozog‘iston strategik sheriklik munosabatlarining bugungi holati va rivojlanish istiqbollari muhokama qilindi.
Tashqi savdo aylanmasi ko‘rsatkichlarini oshirish, sanoat kooperatsiyasini kengaytirish, tadbirkorlik subyektlar va hududlarning o‘zaro aloqalarini jadallashtirish, madaniy-gumanitar tadbirlarni tashkillashtirishga yo‘naltirilgan qo‘shma dastur va loyihalarni ishlab chiqish va amalga oshirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Markaziy Osiyodagi hozirgi vaziyat, mintaqaviy hamkorlikni yanada kengaytirish va chuqurlashtirish bo‘yicha shakllanayotgan imkoniyatlar, shuningdek, yangi istiqbolli bozorlarga birgalikda kirish bo‘yicha rejalar yuzasidan fikr almashildi.

Встреча с Президентом Казахстана
18 февраля 2021 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов, прибывший в г.Нур-Султан с рабочим визитом, был принят Президентом Республики Казахстан Касым-Жомартом Токаевым.
Министр передал послание Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева Президенту Республики Казахстан Касым-Жомарту Токаеву.
В ходе встречи обсуждены текущее состояние и перспективы дальнейшего развития узбекско-казахстанских отношений стратегического партнерства.
Особое внимание уделено вопросам разработки и реализации совместных программ и проектов, направленных на увеличение показателей товарооборота, расширение промышленной кооперации, активизацию прямых контактов бизнес-субъектов и регионов, проведение культурно-гуманитарных мероприятий.
Состоялся также обмен мнениями по современной ситуации в Центральной Азии, открывающимся возможностям для дальнейшего расширения и углубления регионального сотрудничества, а также планам по совместному выходу на новые перспективные рынки.