Islandiya Elchisi bilan uchrashuv
Vazir ishonch yorliqlarini qabul qilib, Elchini yuqori va mas’uliyatli lavozimga tayinlangani bilan tabrikladi hamda unga muvaffaqiyatli faoliyat tiladi.
Suhbat davomida O‘zbekiston-Islandiya hamkorligining holati va istiqbollari hamda xalqaro tashkilotlar doirasidagi o‘zaro munosabatlar muhokama qilindi.
Savdo-iqtisodiy va investitsion aloqalarni rivojlantirish, jumladan ishbilarmon doiralar o‘rtasida to‘g‘ridan-to‘g‘ri aloqalarni o‘rnatish, qayta tiklanadigan energiya sohasida qo‘shma loyihalarni amalga oshirish bo‘yicha takliflar ko‘rib chiqildi.
Parlamentlararo aloqalarni, ikki tomonlama munosabatlarning huquqiy bazasini, ta’lim va kadrlar tayyorlash yo‘nalishidagi, turizm sohasidagi hamkorlikni rivojlantirishdan ikki tomon ham manfaatdor ekanligi ma’lum qilindi.

Встреча с Послом Исландии
16 февраля 2021 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял вновь назначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Исландия с резиденцией в г.Москве Аурни Тора Сигурдссона.
Принимая верительные грамоты, Министр поздравил Посла с назначением на высокий и ответственный пост, пожелал ему успешной работы.
В ходе состоявшейся беседы обсуждены состояние и перспективы развития узбекско-исландского сотрудничества, а также взаимодействия в рамках международных организаций.
Рассмотрены предложения по наращиванию торгово-экономических и инвестиционных связей, в том числе установлению прямых контактов между деловыми кругами, реализации совместных проектов в области возобновляемой энергетики.
Выражена заинтересованность в развитии межпарламентских связей, договорно-правовых основ двусторонних отношений, взаимодействия в сфере образования и подготовки кадров, сотрудничества в туристической области.