MDH doirasidagi Tashqi ishlar vazirliklari maslahatlashuvlari to‘g‘risida
2021-yil 4-fevral kuni Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligi doirasidagi hamkorlikka bag‘ishlangan Tashqi ishlar vazirliklari maslahatlashuvlari videoanjuman shaklida bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda Hamdo‘stlikka a’zo davlatlar tashqi siyosiy mahkamalari va MDH Ijroiya qo‘mitasining tegishli departamentlari boshliqlari ishtirok etdi.
MDH makonidagi ko‘p tomonlama hamkorlikning bugungi holati va rivojlanish istiqbollari hamda boshqa masalalar yuzasidan o‘zaro fikr almashinildi.
Uchrashuv chog‘ida 2020-yil uchun Ko‘p darajali Tashqi ishlar vazirliklari maslahatlashuvlari rejasining ijrosi haqidagi axborot ko‘rib chiqildi va tasdiqlandi. MDHga a’zo davlatlar tashqi siyosiy mahkamalari o‘rtasidagi sheriklikni jadallashtirish bo‘yicha Harakatlar dasturining ijrosi haqidagi axborot ko‘rib chiqildi.

О межмидовских консультациях в рамках СНГ
4 февраля 2021 года в формате видеоконференции состоялись межмидовские консультации, посвященные взаимодействию в рамках Содружества Независимых Государств в текущем году.
В мероприятии приняли участие руководители профильных департаментов внешнеполитических ведомств государств-участников Содружества и Исполнительного комитета СНГ.
Состоялся обмен мнениями о текущем состоянии и перспективах дальнейшего развития многостороннего сотрудничества на пространстве СНГ, а также по другим вопросам, представляющим взаимный интерес.
В ходе встречи рассмотрена и одобрена информация об итогах реализации Плана многоуровневых межмидовских консультаций на 2020 г. Рассмотрена информация о ходе выполнения Программы действий по активизации партнерства между внешнеполитическими ведомствами государств-участников СНГ.