O‘zbekiston Respublikasi va Germaniya Federativ Respublikasi o‘rtasida xalqaro shartnomaning kuchga kirishiga oid
2021-02-01 | Siyosat
O‘zbekiston Respublikasi Hukumati bilan Germaniya Federativ Respublikasi Hukumati o‘rtasida maxfiy axborotni almashish va o‘zaro muhofaza qilish to‘g‘risidagi Bitim 2021-yil 26-yanvardan e’tiboran kuchga kirdi. Bitim 2019-yil 28-may kuni Toshkent shahrida imzolangan edi.
Hujjat siyosiy, savdo-iqtisodiy, moliyaviy va boshqa sohalarda ikki tomonlama o‘zaro aloqalarning faollashuvini hisobga olgan holda maxfiy ma’lumotlarni o‘zaro himoya qilish hamda almashish uchun huquqiy asos yaratishga qaratilgan.

О вступлении в силу международного договора между Республикой Узбекистан и Федеративной Республикой Германия
2021-02-01 | Политика
26 января 2021 года вступило в силу Соглашение между Правительством Республики Узбекистан и Правительством Федеративной Республики Германии об обмене и взаимной защите секретной информации, подписанное 28 мая 2019 года в г.Ташкенте.
Документ нацелен на создание правовой основы для обмена и взаимной защиты секретной информации с учетом интенсификации двустороннего взаимодействия в политической, торгово-экономической, финансовой и других сферах.