O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi tomonidan 2021-yil 6-yanvar kuni bosh tashkiloti AQShda joylashgan Vinrok xalqaro qishloq xo‘jaligini rivojlantirish institutining O‘zbekiston Respublikasidagi filiali davlat ro‘yxatidan o‘tkazildi
2021-01-07 | Ta’lim
Filialning asosiy maqsad va vazifalari – ovqatlanish va ijtimoiy-iqtisodiy farovonlikni yaxshilashga, oziq-ovqat, tola va yoqilg‘igi, shu jumladan chorvachilik, oziq-ovqat va nooziq-ovqat mahsulotlarini ishlab chiqarish, tarqatish hamda tabiiy resurslarni boshqarishni takomillashtirishga ko‘maklashishdir.
Shuningdek, filial Amerika Qo‘shma Shtatlari Xalqaro Rivojlanish Agentligi (USAID) tomonidan moliyalashtiriladigan “Markaziy Osiyoda xavfsiz migratsiya” (SMICA, 2019-2024) loyihasini amalga oshirishga ko‘maklashadi. O‘zbekistonda odam savdosining oldini olish, omon qolganlar jabrlanuvchilarni himoya qilish, xavfsiz migratsiyaga ko‘maklashish, xavf ostida bo‘lgan aholi qatlamining odam savdosining barcha shakllariga nisbatan zaifligini kamaytirishga hamda odam savdosi jabrlanuvchilariga yordam berish va aniqlash  usullarini rivojlantirishga ko‘maklashishga qaratilgan ushbu loyiha byudjeti 2 346 054 AQSh dollarini tashkil etadi.
Filial joylashgan manzil: 100077, O‘zbekiston Respublikasi, Toshkent shahri, Mirzo Ulug‘bek tumani, Chust ko‘chasi, 1-uy.

Министерством юстиции Республики Узбекистан 6 января 2021 года зарегистрирован филиал Винрокского международного института по развитию сельского хозяйства в Республике Узбекистан. Его головной офис расположен в США
2021-01-07 | Образование
Основные цели и задачи филиала — содействие в улучшении питания и социально-экономического благополучия, совершенствование производства продовольствия, волокон и топлива, включая животноводства, продовольственных и непродовольственных товаров, распределения и рационального использования природных ресурсов.
Филиал также будет оказывать содействие в реализации проекта «Безопасная миграция в Центральной Азии» (SMICA, 2019-2024), финансируемого Агентством США по международному развитию (USAID). Бюджет данного проекта, направленного на предотвращение торговли людьми, защиту выживших жертв, содействие безопасной миграции, снижения уязвимости подверженного риску населения ко всем формам торговли людьми, а также улучшение идентификации и оказание помощи жертвам торговли людьми в Узбекистане, составляет 2 346 054 долларов.
Филиал расположен по адресу: 100077, Республика Узбекистан, г. Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, ул. Чуст, дом 1.