Prezident O‘zbekiston yoshlari forumida ishtirok etadi
Mamlakatimiz tarixida ilk marta o‘tkazilayotgan ushbu yirik tadbirni tashkil etish tashabbusi davlatimiz rahbari tomonidan shu yil 20-noyabr kuni ilgari surilgan edi.
18-dekabr kuni Toshkent shahrida boshlangan forum tadbirlari yanada keng ko‘lam kasb etib, yurtimizning barcha shahar va tumanlarida bo‘lib o‘tdi. Yoshlarimiz vazir va hokimlar bilan ochiq muloqot qilish, hokimiyat va boshqaruv organlarining boshqa vakillari bilan uchrashish, yetakchi ekspert va jamoatchilik faollari bilan muhokamalarda ishtirok etish imkoniyatiga ega bo‘ldi.
Bugungi tadbir O‘zbekiston yoshlari forumining mantiqiy yakuni bo‘ladi.
Prezident forumda nutq so‘zlaydi va yoshlar bilan muloqot qiladi. Tadbirning o‘zida 3 ming 300 nafardan ziyod, shuningdek, hududlardagi studiyalarda 26 ming nafar yigit-qiz qatnashishi kutilmoqda.

Президент посетит Форум молодежи Узбекистана
Инициатива проведения первого в истории страны крупного молодежного события была выдвинута главой государства 20 ноября этого года.
Мероприятия форума, начавшиеся 18 декабря в столице, получили еще более широкий масштаб и охватили все города и районы страны. Насыщенная программа позволила юношам и девушкам открыто пообщаться с министрами, хокимами, встретиться и с другими представителями органов власти и управления, принять участие в дискуссиях с экспертами и лидерами мнений.
Сегодняшнее мероприятие станет логическим завершением Форума молодежи Узбекистана.
Президент выступит с речью и пообщается с молодежью. Ожидается, что на мероприятии будут присутствовать более 3,3 тысячи юношей и девушек, еще 26 тысяч молодых людей подключатся из студий на местах.