Prezident O‘zbekiston yoshlari forumida ishtirok etadi
Mamlakatimiz tarixida ilk marta o‘tkazilayotgan ushbu yirik tadbirni tashkil etish tashabbusi davlatimiz rahbari tomonidan shu yil 20-noyabr kuni ilgari surilgan edi.
18-dekabr kuni Toshkent shahrida boshlangan forum tadbirlari yanada keng ko‘lam kasb etib, yurtimizning barcha shahar va tumanlarida bo‘lib o‘tdi. Yoshlarimiz vazir va hokimlar bilan ochiq muloqot qilish, hokimiyat va boshqaruv organlarining boshqa vakillari bilan uchrashish, yetakchi ekspert va jamoatchilik faollari bilan muhokamalarda ishtirok etish imkoniyatiga ega bo‘ldi.
Bugungi tadbir O‘zbekiston yoshlari forumining mantiqiy yakuni bo‘ladi.
Prezident forumda nutq so‘zlaydi va yoshlar bilan muloqot qiladi. Tadbirning o‘zida 3 ming 300 nafardan ziyod, shuningdek, hududlardagi studiyalarda 26 ming nafar yigit-qiz qatnashishi kutilmoqda.

The President to visit Uzbekistan Youth Forum
The initiative to hold a major youth festival, the first such in the country’s history, was put forward by the head of state on November 20 this year.
The forum, whose events commenced December 18 in the capital, eventually grew into a nationwide occasion to cover cities and regions of our nation. The rich agenda allowed young men and women to communicate directly with ministers, hokims, meet with other government officials, and take part in discussions with experts and opinion leaders.
Today’s event will come to be a logical conclusion of Uzbekistan Youth Forum.
The President is expected to deliver a speech and talk with young people. The festival is estimated to be attended by over 3.3 thousand youths in the central venue, and another 26 thousand in studios across the country.