Rossiya Tashqi ishlar vaziri bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Moskvaga amaliy tashrifi doirasida 2020-yilning 21-dekabr kuni Rossiya Federatsiyasi Tashqi ishlar vaziri Sergey Lavrov bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuv chog‘ida O‘zbekiston – Rossiya ko‘p qirrali hamkorligining ustuvor yo‘nalishlari, xalqaro va mintaqaviy muammolar bo‘yicha fikr almashinildi.
Muloqotda bo‘lib o‘tajak oliy va yuqori darajadagi uchrashuvlarning amaliy jihatlariga alohida e’tibor qaratildi.
O‘zbekiston Respublikasining Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligidagi raisligi natijalari hamda O‘zbekistonga Yevroosiyo iqtisodiy ittifoqi huzurida kuzatuvchi maqomi berilishi taqdim etadigan yangi istiqbollar muhokama qilindi. Boshqa xalqaro tashkilotlar doirasidagi hamkorlik masalalari ham kelishib olindi.

О встрече с Министром иностранных дел России
21 декабря 2020 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов, находящийся в г.Москве с рабочим визитом, провел встречу с Министром иностранных дел Российской Федерации Сергеем Лавровым.
В ходе беседы состоялся обмен мнениями по приоритетным направлениям узбекско-российского многопланового сотрудничества, международной и региональной проблематике.
Особое внимание уделено практическим аспектам предстоящих встреч на высшем и высоком уровнях.
Обсуждены результаты председательства Республики Узбекистан в Содружестве Независимых Государств, а также новые перспективы, открывающиеся в связи с предоставлением Узбекистану статуса государства-наблюдателя при Евразийском экономическом союзе. В ходе встречи согласованы вопросы взаимодействия в рамках и других международных организаций.