Islom savdoni rivojlantirish markazi bosh direktori bilan muzokaralar to‘g‘risida
2020-yil 16-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Furqat Sidikov videokonferensiya shaklida Islom Hamkorlik Tashkiloti Islom savdoni rivojlantirish markazi (ICDT) bosh direktori Latifa El-Buabdellavi bilan muzokaralar o‘tkazdi.
Uchrashuv chog‘ida O‘zbekiston IHT va uning yordamchi tuzilmalari, jumladan ICDT bilan konstruktiv hamkorlikni yanada mustahkamlashdan manfaatdor ekanligi qayd etildi. Shu nuqtayi nazardan o‘zaro munosabatlarni amaliy jihatdan boyitish hamda savdo, investitsiyalar, transport va boshqa sohalarda yangi qo‘shma loyihalarni hayotga tadbiq etish masalalari muhokama qilindi.
Islom savdoni rivojlantirish markazi rahbariyati 2021-yili O‘zbekistonda o‘tkaziladigan xalqaro forum va ko‘rgazmalarda ishtirok etish to‘g‘risidagi taklifni mamnuniyat bilan qabul qildi.

О переговорах с генеральным директором Исламского центра развития торговли
16 декабря 2020 года заместитель министра иностранных дел Республики Узбекистан Фуркат Сидиков провел переговоры с генеральным директором Исламского центра развития торговли Организации исламского сотрудничества (ICDT) Латифой Эль-Буабделлави в формате видеоконференции.
В ходе встречи отмечалось, что Узбекистан заинтересован в дальнейшем продвижении конструктивного сотрудничества с ОИС и ее вспомогательными структурами, одной из которых является ICDT. В этой связи обсуждены вопросы наполнения взаимодействия практическим содержанием и реализации новых совместных проектов в сферах торговли, инвестиций, транспорта и др.
Руководство Исламского центра развития торговли с удовлетворением приняло приглашение участия в международных отраслевых форумах и выставках в Узбекистане в 2021 году.