Chexiya Elchisi bilan uchrashuv
Vazir ishonch yorliqlari nusxalarini qabul qilib, Elchini yuqori va mas’uliyatli lavozimga tayinlangani bilan tabrikladi va unga muvaffaqiyatli faoliyat tiladi.
Uchrashuvda siyosiy, savdo-iqtisodiy, investitsiya, ta’lim, madaniy-gumanitar va boshqa sohalardagi O‘zbekiston-Chexiya hamkorligini hamda xalqaro va mintaqaviy tashkilotlar doirasidagi o‘zaro munosabatlarni rivojlantirishning dolzarb masalalari ko‘rib chiqildi.
Bo‘lajak turli darajadagi ikki tomonlama tadbirlar, jumladan, tashqi ishlar vazirliklari o‘rtasida siyosiy maslahatlashuvlarning navbatdagi raundini o‘tkazish bilan bog‘liq amaliy masalalari muhokama qilindi.
Tomonlar O‘zbekiston va Chexiya o‘rtasida iqtisodiy diplomatiyani rivojlantirish, O‘zbekiston iqtisodiyoti sohalarida loyihalarni amalga oshirishda Chexiyaning to‘g‘ridan-to‘g‘ri investitsiyalari va texnologiyalarini jalb qilishdan o‘zaro manfaatdor ekanliklarini tasdiqladilar.

Встреча с Послом Чехии
14 декабря 2020 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял вновь назначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Чешской Республики Вацлава Йилека.
Принимая копии верительных грамот, Министр поздравил Посла с назначением на высокий и ответственный пост, пожелал успешной работы.
На встрече рассмотрены актуальные вопросы развития узбекско-чешского сотрудничества в политической, торгово-экономической, инвестиционной, образовательной, культурно-гуманитарной и других сферах, а также взаимодействия в рамках международных и региональных организаций.
Обсуждены практические аспекты предстоящих двусторонних контактов на различных уровнях, в том числе проведение очередного раунда политических консультаций между внешнеполитическими ведомствами двух стран.
Стороны подтвердили обоюдную заинтересованность в активизации экономической дипломатии между Узбекистаном и Чехией, привлечении прямых чешских инвестиций и технологий в реализацию проектов в отраслях экономики Узбекистана.