Vazirlik stipendiyasiga hujjatlarni qabul qilish boshlandi
Oʻzbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi 2020-2021 o‘quv yili uchun Vazirlikning stipendiyasiga nomzod boʻladigan oʻquvchi va talabalarning hujjatlarini qabul qilishni  boshladi.
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi (Vazirlik)ning buyrug‘iga muvofiq soha ta’lim muassasalarining talaba va o‘quvchilariga Vazirlikning stipendiyasini tayinlash va to‘lash tartibi belgilangan.
Vazirlik stipendiyasi o‘qishda, ilmiy izlanishlarda, ijtimoiy hayotda muvaffaqiyatlarga erishgan Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti (TATU) va uning filiallari, Toshkent shahridagi Inxa universiteti, Toshkent shahridagi Amiti universiteti bakalavriatura talabalari va TATU qoshidagi akademik litseylarning o‘quvchilari uchun Vazirlik Tarmoq ilmiy-texnik kengashi qarori asosida Vazirlikning buyrug‘iga muvofiq tayinlanadi.
Shuningdek onlayn ro‘yxatdan o‘tish va hujjatlarni qabul qilishning oxirgi kuni 2020-yil 21-dekabr etib belgilangan.
Vazirlik stipendiyasiga hujjatlar Vazirlikning rasmiy veb-sayti (https://mitc.uz/uz/conference/grant-mitc)  orqali onlayn ro‘yxatdan o‘tish va hujjatlarni qabul qilish belgilangan.

Начался прием документов на соискание стипендии Министерства
Министерство по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан объявляет о начале приема документов учащихся и студентов – кандидатов на соискание стипендии Министерства на 2020-2021 учебный год.
В соответствии с приказом Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций (Министерство) утвержден порядок назначения и выплаты стипендии Министерства студентам и учащимся отраслевых учебных заведений.
Стипендия присуждается студентам бакалавриата Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий (ТУИТ) и его филиалов, Университета Инха в городе Ташкенте, Университета Амити в городе Ташкенте, учащимся академических лицеев при ТУИТ за успехи в учебе, научной деятельности, общественной жизни на основе решения Научно-технического совета Министерства.
Последний срок прохождения онлайн-регистрации и подачи документов – 21 декабря 2020 года.
В соответствии с утвержденным порядком регистрация и прием документов на соискание стипендии Министерства осуществляется в онлайн-режиме на официальном веб-сайте Министерства (https://mitc.uz/uz/conference/grant-mitc).