MDHga a’zo davlatlar vakillarining Kelishuv majlisi bo’lib o’tdi
2020-yil 8-dekabr kuni Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligiga a’zo davlatlar Tashqi ishlar vazirlari Kengashi va Davlatlar rahbarlari Kengashining yig‘ilishlariga tayyorgarlik ko‘rish bo‘yicha Kelishuv majlisi bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston delegatsiyasiga Tashqi ishlar vazirining o‘rinbosari Ilhomjon Ne’matov rahbarlik qildi. Majlisda MDHga a’zo davlatlar tashqi ishlar va boshqa tegishli idoralari rahbarlari va vakillari ishtirok etdilar.
Videokonferensiya shaklida bo‘lib o‘tgan uchrashuvda Hamdo‘stlikka a’zo davlatlar Tashqi ishlar vazirlari Kengashi va Davlatlar rahbarlari Kengashi yig‘ilishlarining tashkiliy-texnikaviy, mazmuniy hamda protokolga doir jihatlari muhokama qilindi. Shu jumladan, bo‘lib o‘tajak uchrashuvlarning kun tartibi va imzolanishi rejalashtirilgan hujjatlar loyihalari ko‘rib chiqildi.
Tashqi ishlar vazirlari Kengashi va Davlatlar rahbarlari Kengashining yig‘ilishlari O‘zbekiston Respublikasinig MDHga raisligi doirasida o‘tkaziladi.

О Согласительном совещании к заседаниям СМИД и СГГ СНГ
8 декабря 2020 года состоялось Согласительное совещание по вопросам подготовки заседаний Совета министров иностранных дел и Совета глав государств-участников Содружества Независимых Государств, запланированных к проведению в рамках председательства Республики Узбекистан в СНГ.
Делегацию Узбекистана возглавил заместитель министра иностранных дел Республики Узбекистан Илхомжон Неъматов. В совещании приняли участие руководители и представители внешнеполитических и других причастных ведомств государств-участников СНГ.
На встрече, прошедшей в формате видеоконференции, обсуждены протокольные, организационно-технические и содержательные аспекты предстоящих очередных заседаний СМИД и СГГ СНГ, в том числе проекты повестки дня встреч и планируемых к подписанию документов.