KOSTAT vakillari bilan onlayn uchrashuv tashkil qilindi
Joriy yilning 24- noyabr kuni Dаvlаt stаtistikа qo‘mitаsi Rаisining ijtimoiy statistika bo’yicha o’rinbosari Ziyadullayev Maxmudjon Djurakulovichning Koreya Respublikasining statistika tashkiloti Komissiоneri janob Shin-Wook Kang boshchiligidagi KOSTAT vakillari bilan onlayn tarzda uchrashuvi tashkil etildi.
Ma’lumot uchun: mazkur uchrashuv Davlat statistika qo`mitasi va Koreya Respublikasi statistika tashkiloti (KOSTAT) o`rtasida 2011- yil 24- avgustda imzolangan “Statistika sohasida hamkorlik to`g`risidagi Anglashuv memorandumi”ga muvofiq tashkil etilmoqda.
Har yili tashkil etilayotgan ushbu uchrashuv joriy yilda pandemiya sababli videokonferensaloqa tarzida tashkil qilinmoqda. Tadbirda aholini ro'yxatga olish amaliyotini o'rganish va tajriba almashish, Koreya milliy statistikasini rivojlantirishning strategik rejasi, shu jumladan, sanoat statistikasi sohasidagi bir qator masalalar muhokama qilindi.
Jumladan, Sanoat statistikasi boshqarmasi Sanoat bo`yicha yig`ma tahliliy axborotlarni va sanoatni rivojlantirish dasturlarining indikatorlarini shakllantirish bo`limi boshlig’i Avakova Anjela Georgiyevnaning “Sanoat statistikasi (Davstatqo’m tajribasi)” mavzusidagi taqdimoti tinglandi.
Shuningdek, KOSTAT vakillari Misuk Yang va Xyokbin Kvon tomonidan “Koreya biznes statistika tizimi (sanoat statistikasi)” hamda “Sanoat ishlab chiqarish indeksi (KOSTAT tajribasi)” mavzularida ham taqdimotlar bo‘lib o‘tdi.
Tadbir so‘ngida tomonlar statistik amaliyotning barcha dolzarb masalalari bo‘yicha yaqin hamkorlikni davom ettirishga kelishib oldilar. KOSTAT bilan onlayn tarzda tashkil etilgan uchrashuvlar davom etmoqda.

An online meeting with representatives of KOSTAT
On November 24 of this year, an online meeting of the Deputy Chairman of the State Statistics Committee on Social Statistics Ziyadullaev Mahmudjon Djurakulovich with representatives of the statistical organization of the Republic of Korea (KOSTAT) headed by Commissioner KOSTAT, Mr. Shin-Wook Kang, took place.
For information: this meeting was organized in accordance with the "Memorandum of Understanding on Cooperation in the Field of Statistics" signed between the State Statistics Committee and the statistical organization of the Republic of Korea (KOSTAT) on August 24, 2011.
This meeting, which is held annually in connection with the pandemic this year, is organized by videoconference. During the meeting, the following issues were discussed: exchange of experience and study of practice in conducting a population census, a strategic plan for the development of national statistics of Korea, including industrial statistics.
In particular, the presentation was made by Angela Avakova, Head of the Department for the Formation of Summary Analytical Information on Industry and Indicators of Industrial Development Programs of the Office of Industry Statistics, on the topic “Industrial Statistics (Goskomstat)”.
KOSTAT representatives Ms. Misuk Jung and Mr. Hyeokbin Kwon also made presentations on the topics “Korean System of Business Statistics (Industrial Statistics)” and “Index of Industrial Production (KOSTAT)”.
At the end of the event, the parties agreed to continue close cooperation on all topical issues of statistical practice. Meetings organized online with KOSTAT are ongoing.