Vashington shahrida O‘zbekiston Tashqi ishlar vaziri vatandoshlarga davlat mukofotlarini topshirdi
2020-yil 18-noyabr kuni AQShda amaliy tashrif bilan bo‘lib turgan O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov tantanali ravishda vatandoshimiz Saidahmad Arislanovga “Shuhrat” medalini va Elchixonaning birinchi kotibi Faxriddin Mo‘minovga “Mehr-saxovat” ko‘krak nishonini topshirdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning 2020-yil 27-avgustdagi farmoni bilan axborot texnologiyalariga ixtisoslashgan “ASO Systems” kompaniyasi rahbari Saidahmad Arislanov mamlakat mustaqilligini mustahkamlash, uning iqtisodiy salohiyatini oshirish, yosh avlodni vatanga muhabbat ruhida tarbiyalashga qo‘shgan munosib hissasi, mustaqillik g‘oyalariga sadoqati, fidokorona mehnati, vatanparvarligi, jamoat hayotida faol ishtirok etish orqali qo‘lga kiritilgan sharaf va hurmat uchun “Shuhrat” medali bilan taqdirlangan edi.

Министр иностранных дел Узбекистана в г.Вашингтоне вручил соотечественникам государственные награды
18 ноября 2020 года находящийся в США с рабочим визитом Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов в торжественной обстановке вручил государственные награды – медаль «Шухрат» соотечественнику Саидахмаду Арисланову и нагрудной знак «Мехр-саховат» первому секретарю Посольства Фахриддину Муминову.
Указом Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева от 27 августа 2020 года руководитель специализирующейся в сфере информационных технологий компании «ASO Systems» Саидахмад Арисланов был награжден медалью «Шухрат» за достойный вклад в дело укрепления независимости страны, повышения ее экономического потенциала, воспитания молодого поколения в духе любви к родине, верности идеям независимости, самоотверженный труд, патриотизм, почет и уважение, завоеванные активным участием в общественной жизни.